Білорусь пообіцяла заповнити полиці російських магазинів дефіцитними товарами

Країна збирається постачати заборонені санкціями продукти.

Білорусь готова постачати до Російської Федерації ледь не всі товари, які стали дефіцитними після численних продовольчих заборон. На заводах Білорусі почали нібито виробляти та вирощувати те, що  раніше привозили з Європи й Азії. Так, Білорусь уже стала лідером із поставок до Росії "білоруських" ківі та бананів, йдеться в сюжеті ТСН. 19.30.

Також на одному із білоруських заводів виготовляють "французький алкоголь" - "кальвадос", яблучний міцний напій, який готують у Нижній Нормандії.

Директор підприємства виробництво європейського алкоголю називає процесом імпортозаміщення. Кальвадос планують возити до Росії. Бо там після відмови від продуктів країн ЄС цього товару уже немає. 

Піддавши неглибокій переробці, європейські морепродукти білоруси роблять білоруськими. І це цілком законно - пояснює економічний експерт. Він припускає, що Білорусь заробляє сотні мільйонів доларів на таких поставках до РФ.

Спочатку справа доходила до того, що просто відбувалася переупаковка, переклейка етикеток. У народі так і назвали етикетковим бізнесом. Поставляючи польські яблука, говорили, що вони із країни, яка не входить до ЄС. Це може бути і Чорногорія, і Македонія.

Як вдалося наростити виробництво екзотичних фруктів - журналісти звернулися за роз'ясненням до міністерства сільського господарства та харчування. Тут ніби й погодилися роз'яснити усе, але спочатку відправили запит до МЗС. Для узгодження. От саме там  і застрягли звернення.

У МЗС, що за кількасот метрів від міністерства харчування, про такий запит нічого не знають. Не знайшли часу бодай щось прокоментувати й у білоруському державному митному комітеті.

Тим часом російський сільгоспнагляд висловив занепокоєння, що з Білорусі постачають "нехарактерну" для країни продукцію. На ввезення фруктів і овочів увели спеціальний режим. Перевіряють чи справжні документи і викладають інформацію, як підміну виявили і знищили. 

ВідеоБілорусь обіцяє заповнити порожні полиці російських крамниць

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: