Білорусь попросила у Росії 9 млрд доларів на будівництво АЕС

Білорусь просить у Росії чергову позику, а Москва заявляє про прогнозовану неплатоспроможність Мінська вже наприкінці року.

Білорусь попросила у Росії кредит в розмірі дев'яти мільярдів доларів на будівництво атомної електростанції. Відповідна заявка поступила до уряду РФ, повідомив міністр фінансів Росії Олексій Кудрін.

Рішення про видачу позики російська сторона ще не ухвалила. За словами Кудріна, наразі уряд аналізує перспективи АЕС.

Білорусія вже просила у Росії кредити, проте позикові засоби були потрібні республіці на стабілізацію економіки. Зокрема, Білорусія вже домовилася з російською стороною про кредит на два мільярди доларів. Перший транш кредиту республіка отримала в березні 2009 року. З 2004 року Росія надала Білорусії кредити більш ніж на три мільярди доларів.

Тим часом заступник генерального директора "Росатома" Олександр Локшин розповів, що Росія і Білорусь підпишуть угоду про будівництво атомної електростанції в республіці в третьому кварталі поточного року. Рамкова угода була укладена в четвер, 28 травня. Вона передбачає співпрацю Росії і Білорусії при проектуванні і будівництві АЕС, постачаннях ядерного палива і утилізації ядерних відходів.

Терміни початку будівництва АЕС, зазначив Локшин, залежать від того, як скоро вдасться знайти джерело фінансування проекту.

Зі свого боку, мінфін РФ побоюється, що зростання зовнішньої заборгованості Мінська може призвести до його неплатоспроможності вже наприкінці 2009 - початку 2010 року. Як сказав Кудрін, в Білорусі склалася дуже складна економічна ситуація, здатна викликати серйозні наслідки.

"Кредитне накачування по суті може призвести до масштабних наслідків", - додав він.

Кажучи про надання Росією кредиту Білорусі, Кудрін нагадав, що російський уряд надав Мінську позику у розмірі 2 мільярдів доларів на пільгових умовах з початком погашення основної частини кредиту через п'ять років.

Читайте також:

Білорусь готується до девальвації "зайчиків"

Білорусь звинуватила Росію у підсиленні кризи

Лукашенко відновлює контроль на кордоні з Росією

В Білорусі зарплату почали видавати цибулею

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: