Білорусь пропонує США дружбу в обмін на скасування санкцій

Президент країни Олександр Лукашенко запевнив делегацію з американського Конгресу в бажанні відновити міждержавні відносини.

Президент Білорусі Олександр Лукашенко впевнений у нормалізації відносин зі США.

Про це він заявив на зустрічі з делегацією Конгресу США в Мінську.

Білоруський лідер відзначив, що готовий повернутися до розмови про повноцінне відновлення дипломатичних відносин за умови повної відміни введених Вашингтоном санкцій проти його країни.

"Ми готові повернутися до розмови про повноцінне відновлення взаємної дипломатичної присутності за умови повної відміни на законодавчому рівні введених проти нашої країни санкцій і їх правової основи - "Закону про демократію в Білорусі", - заявив Лукашенко.

При цьому додав, що Білорусь украй зацікавлена в конструктивному обміні думками зі США з тих питань, які більше 10 років знаходяться в замороженому стані не через провину білоруської сторони. "Настав час відійти від старих схем і стереотипів і по-новому поглянути на наші відносини", - сказав Лукашенко.

"США - провідна світова держава, де живуть розумні люди. Вигоди від нашої співпраці очевидні. Ми зробимо життя нашого народу більш гідним і швидше вийдемо з фінансової кризи", - відзначив Лукашенко.

Він закликав не відкадати справу налагодження стосунків у довгий ящик і завірив, що білоруська сторона готова до налагодження тісних контактів "на довгостроковій прагматичній основі з будь-якою адміністрацією Штатів незалежно від політичної кон'юнктури".

При цьому він підкреслив, що Мінськ готовий навіть поступитися деякими своїми інтересами, якщо вони не зачіпають незалежність і суверенітет.

"З американської сторони я чую критику на свою адресу, народу і країни. Я не проти критики, адже вона присутня в усіх відносинах США з іншими державами, але критика повинна бути заснована на реальних фактах", - сказав президент.

Серед спільних інтересів США та Білорусі Лукашенко назвав питання глобальної безпеки, боротьби з міжнародною злочиннястю, обігом наркотиків, торгівлею людьми, тероризмом.

Крім того, Лукашенко оцінив роль США в рішенні МВФ про виділення Мінську кредиту.

Нагадаємо, 30 червня Міжнародний валютний фонд виділив черговий транш Білорусі розміром 679 млн доларів. Це стало можливим після того, як фонд збільшив стабілізаційну програму для країни до 3,2 млрд доларів.

Раніше вона складала 2,5 млрд доларів, з яких Мінськ вже одержав 1,48 млрд доларів.

Читайте також:

Білорусь отримала від МВФ майже 700 додаткових мільйонів доларів

Росіянам перехотілось будувати союзну державу з Білоруссю

Лукашенко знову визнав себе стратегічним союзником Росії

Білорусь попросила в Євросоюзу ще грошей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: