Білорусь: Росія частково оплатила транзит газу

Мінськ заявив про отримання 228 млн дол від "Газпрому" за транзит територією Білорусі газу в Європу. За розрахунками білоруської сторони, Москва винна ще 32 млн дол.

Білорусь отримала платіж "Газпрому" в розмірі 228 мільйонів доларів за транзит газу, замість очікуваних 260 мільйонів доларів.

Про це повідомила прес-секретар білоруського Міненерго Людмила Зенькович.

Про оплату раніше повідомив "Газпром", відзначивши, що платіж зроблений виходячи із ставки транзиту у 1,45 долара за тисячу кубометрів на сто кілометрів, як передбачає діючий контракт.

Тим часом, білоруська сторона вимагає від російського холдингу оплати транзиту за ставкою 1,88 долара, що в сумі за останні два місяці минулого року і перші п'ять місяців поточного року дає 260 мільйонів доларів.

При цьому перший віце-прем'єр Білорусії Володимир Семашко заявив, що Мінськ скоротить транзит газу до Європи пропорційно несплаті.

Сплачені "Газпромом" 228 мільйонів складають 87% від необхідних Білорусією 260 мільйонів доларів, отже, скорочення може скласти близько 13%.

Газовий конфлікт Росії та Білорусі неабияк стурбував Євросоюз. Через білоруську територію російський газ поставляється в три країни ЄС - Німеччину, Польщу та Литву (основний потік йде через Україну). Припинення транзиту може порушити 6,5% від усього споживання газу в країнах ЄС.

Втім, "запасним плацдармом" залишається Україна, яка вже висловила готовність за необхідності збільшити обсяги газу, який прокачується до Європи.

Читайте також:

Мінськ дав "Газпрому" дві години на повну оплату транзиту газу

"Газова війна" триває: Білорусь пригрозила перекрити транзит газу в Європу

Росія відновила постачання газу в Білорусь

Литва стала першою жертвою "газової війни" Росії та Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: