Білорусь розмірковує про свою участь у ДЗЗСЄ

Білорусь визначиться з участю в Договорі про звичайні збройні сили в Європі після консультацій в рамках Спільної консультативної групи.

Білорусь визначиться зі своєю участю в Договорі про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) після консультацій у Відні в рамках Спільної консультативної групи.

Про це УНІАН повідомили в прес-службі Міністерства закордонних справ Білорусі з посиланням на прес-секретаря Андрія Попова.

Ракета
compulenta.ru
Білорусь обдумує доцільність участі у ДЗЗСЄ
«Республіка Білорусь виступає за продовження інтенсивних консультацій щодо ДЗЗСЄ в рамках Спільної консультативної групи у Відні, спеціально створеної для обговорення подібних питань всіма державами-учасницями. Тому визначимося за підсумками цих консультацій», - сказав Попов.

Прес-секретар МЗС Білорусі підкреслив, що білоруська сторона розділяє заклопотаність Росії існуючими проблемами, які стали підставою для ухвалення рішення про припинення дії даного Договору. «Білоруська сторона висловлює співчуття у зв`язку з тим, що в ході недавньої Надзвичайної конференції щодо ДЗЗСЄ держави-учасниці не змогли дійти компромісу з проблеми набуття чинності адаптованого Договору», - додав він.

«У цьому сенсі рішення російської сторони про припинення дії ДЗЗСЄ не стало для Республіки Білорусь, як і для інших держав – учасниць ДЗЗСЄ, несподіванкою. Такий розвиток подій був прогнозованим і з урахуванням заяви президента Росії Володимира Путіна у Федеральних Зборах РФ 26 квітня», - підкреслив Попов.

Тим часом, за його словами, Білорусь продовжує розглядати ДЗЗСЄ як одну з основних міжнародних угод з контролю над озброєннями. «Швидке набуття чинності Угодою про адаптацію ДЗЗСЄ сприяло б підтримці і зміцненню клімату безпеки, стабільності і передбачуваності в європейському регіоні, а також дозволило б зняти тривоги щодо питань виконання Договору. В зв`язку з цим ми знову закликаємо держави – учасниці Договору до пошуку конструктивних рішень зі збереження життєздатності ДЗЗСЄ, включаючи тимчасове застосування Угоди про адаптацію ДЗЗСЄ до її ратифікації всіма державами-учасницями і набуття чинності даного документа», - вважає посадовець.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: