Білорусь спростовує чутки про припинення постачань нафти з РФ

В Білорусі поки спростовують чутки про зрив поставок вуглеводнів з Росії.

Росія не припиняла постачання нафти на територію Білорусії, заявила прес-секретар ”Білнафтохіму” Марина Костюченко.

Днем раніше агентство Reuters з посиланням на неназваних трейдерів передавало, що постачання були припинені.

Поки що Росія і Білорусь не підписали контракт на постачання нафти в 2010 році - очікується, що переговори з цього питання продовжаться 4 січня. Мінськ і Москва не можуть домовитися про мита на вуглеводні: у Білорусі наполягають на збереженні пільгових ставок для тієї нафти, яка переробляється на місцевих заводах, а потім іде на експорт.

Крім того, обговорюється і тариф на прокачування нафти територією Білорусі, а також участь російських компаній у нафтових активах сусідньої країни.
23 грудня посол Росії в Мінську Олександр Суриков заявляв, що договір може бути підписаний навіть у лютому, але на умови постачань у січні це не вплине: за його словами, прокачування нафти продовжиться в необхідних обсягах.

До 2010 року Росія поставляла нафту до Білорусі за пільговим експортним митом, що становило третину від того, яка платиться при експорті через інші країни.
Конфлікт Росії і Білорусі уже привів до зростання цін на нафту на світовому ринку: 4 січня вони піднялися вище позначки у 80 доларів за барель WTI. Трейдери побоюються, що ситуація може привести до зриву постачань вуглеводнів до Європи.

Читайте також:

Росія припинила постачання нафти до Білорусі

Білорусь погрожує Росії виходом з митного союзу

Європа вже не боїться зриву постачань російської нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: