Білорусь спростувала чутки про постачання С-300 в Іран

Мінськ заявив, що не здійснював поставок до Ірану як самих С-300, так і запчастин до них.

Білорусь не поставляла зенітні ракетні системи С-300 в Іран. Про це заявив офіційний представник державного військово-промислового комітету Білорусі Володимир Лавренюк.

Заява Лавренюка стала відповіддю на повідомлення ряду ЗМІ про те, що Білорусь може бути причетна до постачання чотирьох С-300 в Іран. Він заявив, що Мінськ не вів переговори з Тегераном про постачання комплексів, а також не здійснював поставок як самих С-300, так і запчастин до них.

Раніше про свою непричетність до постачання С-300 в Іран заявив "Рособоронекспорт". Росія у повідомленні про одержання Іраном ЗРК не фігурувала, проте ще в 2007 році "Рособоронекспорт" уклав контракт з Тегераном на постачання п'яти дивізіонів ЗРК С-300 ПМУ-1 "Фаворит" на суму в 800 мільйонів доларів.

У 2009 році виконання контракту було відкладено, а в червні 2010 року відносно Ірану були введені санкції ООН, які забороняють постачання ракетної техніки.

Варто відзначити, що і в Міністерстві закордонних справ РФ, і у Федеральній службі з військово-технічного співробітництва заявляли, що комплекси С-300 під нові санкції ООН не підпадають, і можливість співробітництва з Іраном з питання поставок ЗРК зберігається.

Читайте також:

Іранські ЗМІ: Білорусь озброїла Тегеран ракетами

Росія згортає військово-технічну співпрацю з Іраном

Радбез ООН ввела санкції проти Ірану

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: