Білорусь створить групу для вирішення визнання Абхазії та Південної Осетії

З числа членів обох палат парламенту Білорусі буде створено робочу групу, яку відрядять до Грузії, Абхазії та Південної осетії для "вивчення ситуації".

Рада Палати представників Національних зборів Білорусі прийняла рішення у четвер створити робочу групу з підготовки розгляду в білоруському парламенті звернення парламентів Південної Осетії і Абхазії про визнання незалежності цих республік.

Як повідомив на засіданні ради голова комісії з міжнародних справ і зв'язків з СНД Сергій Маскевіч, дане питання було розглянуто 4 листопада на засіданні комісії.

"На засіданні ухвалено рішення про доцільність створення з числа членів обох палат парламенту робочої групи з підготовки до розгляду в Національних зборах Білорусії даного питання", - сказав Маскевіч. За словами депутата, створення робочої групи буде сприяти отриманню додаткової інформації та узагальнення даних, необхідних для вироблення позиції.

Крім того, постійна комісія запропонувала відрядити до Грузії, Південної Осетії і Абхазії депутатів у складі парламентської делегації для вивчення ситуації, проведення бесід у парламентах, з виконавчими органами та громадянами для аналізу документів та оцінки впливу міжнародного співтовариства на ситуацію.

Рада Палати представників погодилася з цією пропозицією. Як очікується, парламентська делегація відвідає Грузію, Південну Осетію і Абхазію 17-20 листопада поточного року.
Крім того, постійна комісія пропонує вивчити погляд російської сторони на розвиток відносин з Абхазією і Південною Осетією в останні роки, а також конфліктних подій і їх посткризового відновлення. У зв'язку з цим комісія вважає за необхідне зустрітися з депутатами Державної думи Росії. Дана зустріч може пройти в ході дводенної відрядження (можливо, у період з 17 по 25) білоруських депутатів до Росії або в рамках сесії парламентських зборів Білорусі і Росії.

Разом з тим, як заявив Маскевіч журналістам, парламент Білорусі не ставить перед собою завдання розглянути питання про можливе визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії в цьому році. "Питання так не ставиться. Ми не говоримо про терміни", - сказав він, відповідаючи на питання про те, чи буде внесено питання про визнання Південної Осетії і Абхазії до парламенту Білорусі до кінця поточного року.

Голова комітету Держдуми з міжнародних справ Костянтин Косачов позитивно сприйняв повідомлення про формування парламентом Білорусії депутатської комісії для вивчення питання про можливість визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

"До цих пір у мене було враження, що парламентарії Білорусі просто тягнуть час, не бажаючи приймати рішення з цього питання. Таку депутатську комісію треба було створювати вже давно. Але той факт, що сьогодні ситуація зрушила з мертвої точки, викликає задоволення", - сказав Косачов. Він упевнений, що члени цієї комісії парламенту Білорусі побувають не тільки в Абхазії і Південної Осетії, а й у Москві.

"Упевнений, що Білорусь повинна самостійно прийняти рішення з цього питання. Її парламент повинен орієнтуватися не на позицію Росії, а на відповідне звернення парламентів Абхазії і Південної Осетії, які просять визнати незалежність своїх держав", - підкреслив Косачов.

Нагадаємо, Цхінвалі і Сухумі звернулися до парламенту Білорусі з проханням визнати їх незалежність ще в минулому році. Президент Лукашенко не раз підтверджував, що в питанні російсько-грузинського збройного конфлікту на території республік Південна Осетія і Абхазія Білорусь однозначно зайняла позицію Росії.

Очікувалося, що білоруські депутати розглянуть питання на попередній сесії (навесні 2009 року), але цього не сталося. Термін розгляду цієї прохання не визначений до сих пір, що неодноразово викликало обурення з боку Росії. Востаннє Москва, незадоволена нерішучістю Мінська, відмовила Лукашенко в одержанні чергового кредиту.

Читайте також:

Білорусь підтримала територіальну цілісність Грузії

Лукашенко: російський кредит не пов'язаний з визнанням Абхазії і Південної Осетії

Білорусь повернеться до питання про визнання Південної Осетії і Абхазії

Білоруський парламент відклав визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: