Білорусь та Росія уклали "молочний" мир

Постачання білоруського молока до РФ відновлено. Ввечері 17 червня до Росії виїхала машина з партією масла "Бабусин глечик".

Білоруські виробники відновили постачання молочної продукції до Росії.

Про це повідомили в міністерстві сільського господарства і продовольства Білорусії.

"Це стало можливим завдяки домовленостям, досягнутим вчора в Москві на переговорах", - сказало джерело в міністерстві.

Він повідомив, що 17 червня білоруська сторона передала російській стороні перелік підприємств, які постачатимуть продукцію до Росії, а також асортименту найменувань продукції, на які були раніше видані санітарно-епідеміологічні висновки, згідно з вимогами нового регламенту РФ на молоко.

"Цей список діятиме на період нової перереєстрації згідно з вимогами нового техрегламенту, тобто поки наші підприємства знову не пройдуть перереєстрацію в акредитованих лабораторіях Росспоживнадзору", - повідомив фахівець міністерства.

Росспоживнадзор 6 червня заборонив ввезення молочної продукції з Білорусії через те, що виробники і постачальники не переоформили документи відповідно до техрегламенту РФ на молоко і молочну продукцію.

Білоруська сторона обіцяє не затягувати процес і пройти перереєстрацію якнайшвидше. "З цією метою створені робочі групи у складі фахівців Росспоживнадзору і Мінсільгосппроду Білорусії, які сприятимуть в підготовці необхідних документів", - повідомив представник міністерства.

"Міністерство сільського господарства дало команду відновити постачання в російські регіони і увечері 17 червня перша машина з вершковим маслом виробництва "Бабусин глечик" пішов в Брянському напрямі. З 18 червня відновлюються постачання до Росії і інших молочних підприємств нашої країни", - сказав представник білоруського міністерства.

Планується, що проби молока й інших молочних продуктів доставлять в лабораторії в Смоленській і Брянській областях, в Москві та Санкт-Петербурзі.

Нагадаємо, росспоживнагляд заборонив ввезення молочної продукції з Білорусі на початку червня 2009 року, пояснивши це необхідністю переоформити документи на імпорт товарів у зв'язку з нових техрегламентом, прийнятим в Росії в кінці 2008 року.

Заборона на ввезення молока була оголошена під час різкого погіршення відносин між двома країнами.

За словами державного санітарного лікаря РФ Генадія Оніщенка, дана міра була викликана тим, що виробники не переоформили дозвільні документи відповідно до вимог технічного регламенту, що набрали чинності в грудні минулого року.

Читайте також:

Росія і Білорусь припинили "молочну війну"

Білорусь знімає митний контроль на кордоні з Росією

Росія виграє "молочну війну": білорусів витіснили з ринку

Лукашенко відмовився їхати до Москви через "молочну війну"

ВідеоБілорусь та Росія уклали "молочний" мир

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: