Білорусь відповіла на російські передачі, які ганьблять Лукашенка

Мінськ знайшов собі нових "союзників" в інформаційній битві з Москвою - президента і опозиціонера.

Білорусія завдала удар у відповідь по Росії в ході інформаційної війни, розв'язаної проти Олександра Лукашенка московськими телеканалами. На цей раз мінське телебачення покаже інтерв'ю з президентом Латвії Валдісом Затлерсом - воно має вийти в ефір увечері 22 липня. А 20 липня урядова газета "Республіка" опублікувала витяги з антипутінської доповіді російського опозиціонера Бориса Нємцова.

Затлерс відповість на запитання кореспондента "Агентства теленовин" Білорусії Дмитра Костіна. Як сказало джерело в Мінську, Костін "презентує у четвер бачення демократії і захисту суверенітету від" імперських зазіхань "республіки, в якій неонацизм став наріжним каменем державної ідеології".

Нагадаємо, днями білоруське ТБ показало інтерв'ю з президентом Грузії Михайлом Саакашвілі, тоді він розмовляв з іншим кореспондентом "Агентства теленовин" Денисом Кур'яновим. Джерело в Мінську висловило думку, що держагітпроп Білорусії надає трибуну всім антиросійськи налаштованим президентам пострадянських республік.

Тим часом в газеті Ради міністрів Білорусії "Республіка" з'явився матеріал "Сусіди очима експертів", в якому цитується доповідь Бориса Нємцова "Путін. Підсумки. 10 років". У ньому російський опозиціонер переконливо доводить корумпованість сьогоднішньої російської влади на найвищому рівні. У самій Росії влада всіляко намагається перешкоджати поширенню цього документа, випущеного мільйонним тиражем.

Цитатам з доповіді передує "вступне слово" автора статті, журналістки "Республіки" Тетяни Владимирової. "На жаль, дикість стала в російському суспільстві нормою. Діти-безпритульні - це норма, село, яке спилося, - це норма," найцінніший "для російського народу діяч Роман Абрамович на тлі своєї чергової супер-пупер яхти - це теж норма, на догоду тандему "Путін-Мєдвєдєв", - пише вона.

"Напевно, в Росії, як ні в якій іншій пострадянській республіці, після розпаду СРСР переродилася політична верхівка. Наприклад, таке поняття, як" соціальний захист ", стало для неї архаїзмом. Зате на авансцену вийшли інші:" гламур "," дах " , "офшор", "бабло", "олігарх" ... Є у тебе бабло і дах - ти людина. Ні - ти ніхто ", - міркує журналістка.

Нагадаємо, перший документальний фільм про Лукашенка "Хрещений батько" був показаний 4 липня. У ньому йшлося про вбивства опозиціонерів у Білорусі і фактично відносно Лукашенка були висунуті звинувачення в злочинному усуненні його політичних супротивників.

У програмі "Надзвичайна подія" був показаний фільм про дивну смерть віце-спікера Верховної ради Білорусі Геннадія Карпенка. У картині також описувалися історії викрадань і вбивств колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Захаренка, віце-спікера Верховної ради Віктора Гончара, журналіста Дмитра Завадського, бізнесмена і громадського діяча Анатолія Красовського.

У фільмі також говорилося, що Росія віддавала мільярди на підтримку режиму Лукашенка. Наводилися також висловлювання білоруського президента про те, що він хвалить Гітлера і збирається орієнтуватися на Німеччину 1930-х років в плані державного устрою.

Одночасно з викриттями Лукашенко виступив і англомовний канал Russia Today, назвавши білоруського лідера "останнім диктатором Європи".

У самій Білорусі фільм показаний не був. Білоруське керівництво і дипломати заявили, що, на їхню думку, за фільмом стоїть вище керівництво Росії. Як вважають політологи, подібний "чорний піар" пов'язаний з прийдешніми виборами президента Білорусії, і російська влада натякає, що більше не збирається підтримувати Лукашенко.

У середині липня російський телеканал повторно "проїхався" по Лукашенку, показавши другу частину "Хрещеного батька" ": йому пригадали зв'язок з Березовським, торги з Росією і Заходом і незаконнонародженого сина Колю.

Сам Олександр Лукашенко впевнений, що замовили компромат на нього російські колеги. "Я знаю, хто ці команди дає, хто цими процесами керує", - заявив білоруський президент. Він запевнив, що Білорусь не буде "відповідати на бруд брудом", але свого часу розкриє російській людині очі, "якщо вона не буде чогось розуміти". "Мабуть, у нас різні підходи і поняття, - констатував він. - Вони дуже багаті, упаковані по повній програмі, супермільярдери. Що мені з ними розмовляти? Я для них чужа людина ..."

У той же час російська преса відзначає, що після стількох ТБ-сюжетів, які очорнюють Лукашенко, політичні лідери РФ повинні чітко і публічно окреслити свою позицію. Якщо політики промовчать, то інформаційна кампанія стане лише образами без серйозних намірів.

Читайте також:

Лукашенко назвав замовників фільму "Хрещений батько-2"

Російське ТБ продовжило атаку на Лукашенка

Лукашенко: задача Росії - залякати сусідів

Саакашвілі знайшов нового союзника в особі Лукашенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: