Білорусь відповіла Штатам

Білорусь вводить візові обмеження відносно американських офіційних осіб у відповідь на рішення США про розширення списку нев'їзних білорусів.

Білорусь вводить візові обмеження відносно деяких категорій американських офіційних осіб у відповідь на "недружнє" рішення Держдепартаменту США про розширення списку нев'їзних білоруських громадян в США.

Про це в середу заявила заступник начальника Управління інформації МЗС Білорусі Марія Ваньшина.

МЗС Білорусі
Lenta.ru
Білоруське МЗС прийняло радикальне рішення
При цьому вона підкреслила, що "заходи, які Білорусі застосовує у відповідь, жодним чином не відобразяться на людських контактах між білоруськими і американськими громадянами".

За словами Ваньшиної, дії американської сторони не "сприяють досягненню взаєморозуміння і розвитку двосторонніх відносин". "В умовах негативних односторонніх дій американських властей Білорусь вимушена вжити адекватні заходи", - відзначила вона. Для яких категорій американських урядовців буде обмежений в'їзд на територію Білорусі, Ваньшина не пояснила.

У той же час МЗС Білорусі "у порядку прикладу для американських колег в односторонньому порядку спрощує оформлення білоруських віз для громадян США, що в'їжджають з гостьовою і діловою метою", додала представник зовнішньополітичного відомства.

"Після виконання необхідних внутрішньодержавних процедур буде встановлений порядок, згідно якому візи на в'їзд з цією метою на строк до 30 днів громадянам США, як правило, оформлятимуться без запрошень і на підставі тільки заповненої візової анкети", - пояснила Ваньшина. Вона підкреслила, що цей крок "є актом доброї волі і підтверджує дружній характер білоруської зовнішньої політики".

Як повідомляв iPlus, що 7 серпня Держдепартамент США розширив список білоруських урядовців, для яких був заборонений в'їзд у Сполучені Штати. Крім президента Білорусі Олександра Лукашенка і членів Кабінету міністрів країни в список потрапили урядовці рівня заступників міністрів, члени ЦВК, судді Конституційного суду і голови судів першої інстанції.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: