Білорусь вимагає підвищити тариф на транзит електрики для Росії у 5 разів

Мінськ в односторонньому порядку ініціює підвищення тарифів на транзит електроенергії у 5,5 разів.

Білорусь в односторонньому порядку зажадала від Росії збільшити плату за транзит електроенергії в 5,5 разів.

Про це повідомив представник російського госекспортера електроенергії ВАТ "Інтер РАО ЄЕС". На зустрічні пропозиції "Інтер РАО" білоруська сторона не відповідає.

У 2009 році компанія "Біленерго" й "Інтер РАО" уклали довгострокові взаємопов'язані договори на постачання електроенергії і транзит.

Наприкінці минулого року "Інтер РАО" направило до Мінська пропозиції щодо тарифу на транзит і ціну поставок електроенергії до Білорусії на 2010 рік, "сформовані з урахуванням принципу їх пропорційного зміни в рамках вказаних довгострокових договорів".

Офіційного від білоруських колег російські енергетики не отримали, а "Біленерго" в односторонньому порядку направив "Інтер РАО" "неконструктивні, невмотивовані вимоги про збільшення вартості транзиту більш ніж в 5,5 разів".

У Москві очікують, що черговий раунд двосторонніх переговорів з питань нового контракту відбудеться 12 січня в Мінську.

Черговий раунд переговорів з ГПО "Біленерго" з питань постачання російської електроенергії до Білорусі, а також про умови транзиту намічений на 12 січня в Мінську.

Росія через Білорусь поставляє електроенергію, зокрема, в Литву і Латвію, а також до Калінінградської області. У Білорусі вважають, що Росія в даний час здійснює несанкціонований транзит електроенергії на її території.

У січні 2008 року Білорусія перервала імпорт російської електроенергії, який був поновлений лише в березні 2008 року. До цього моменту постачання електроенергії були припинені, поки сторони домовлялися про їх ціною.

На початку 2010 року в Росії і Білорусії виникли складнощі і з транзитом нафти. Сторони не змогли узгодити умови поставок, так як Мінськ вимагає пільгових мит на нафту, що поставляється на білоруські заводи. Росія, навпаки, вимагає введення стовідсоткової мита на цю нафту.

Читайте також:

Росія запропонувала Білорусі безмитну нафту

Лукашенко підписав угоду про входження Білорусі до Митного союзу

Білоруси налякали РФ припиненням транзиту електроенергії

Росія припинила постачання нафти до Білорусі 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: