Білорусь запропонувала створити єдиний підручник історії країн СНД

Міносвіти Білорусі запропонувало викладати історію у всіх країнах СНД за єдиним підручником, створеним спільно групою авторів.

Білорусь виступила з ініціативою створити єдиний підручник історії, за яким би вчилися школярі всіх країн СНД.

"Такий підручник необхідно розробити за участю об'єднаних авторських колективів країн співдружності", - заявив на першому з'їзді вчителів країн Співдружності в Астані заступник міністра освіти республіки Казимир Фаріна.

На його думку, в рамках експерименту такий курс історії можна викладати спочатку в 10-11 класах, а потім поступово включити в програму протягом усього шкільного навчання.

Втім, експерти скептично поставилися до ініціативи Мінська, нагадуючи, що виробити загальне трактування історичних подій що не вдається навіть в окремо взятій державі.

Нагадаємо наприклад, що новий український міністр освіти і науки Дмитро Табачник вирішив запровадити нову концепцію викладання історії України в школах, яка, за його словами, базуватиметься на антропоцентричному підході - вивченні історії з позиції особистості, а не певної етнічної групи.

"Така подача матеріалу зробить підручник неконфліктним і гуманним. Брехні в історії більше не буде!" - заявив Табачник.

При цьому він пообіцяв повернути в підручники термін Велика Вітчизняна війна. "Переконаний, що під час Великої Вітчизняної війни не було ніякої третьої сили. Була антигітлерівська коаліція, і був гітлерівський Рейх, і його союзники-сателіти, і озброєні формування, які створювалися з місцевих громадян на окупованій території - це колабораціоністи", - сказав Табачник.

Варто зазначити, що за попереднього президента Віктора Ющенка, Міносвіти, навпаки, змінювало концепцію викладання історії в школах у націонал-патріотичному напрямку, де головними акцентами були Голодомор 1932-1933 років, масові репресії комуністичної влади у 1920-1950-х роках, діяльність Організації українських націоналістів і Української повстанської армії (ОУН-УПА).

Читайте також:

Білоруси порадили Москві стримати імперські амбіції

Росія звинуватила країни-сусіди у фальсифікації історії

Проросійські активісти у Севастополі викинули українські підручники на звалище

Білорусам придумали національну ідею: "Чистота та порядок"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: