Білорусь зацікавилася нафтопроводом "Одеса-Броди"

За словами президента, "диверсифікація поставок, експорту, імпорту - це класично нормально".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив про необхідність уважного вивчення проектів, пов'язаних з диверсифікацією поставок в республіку енергоресурсів, зокрема участі Білорусі в проекті "Одеса-Броди".

"Ми не можемо залежати від одного місця в поставках енергоресурсів", - заявив Лукашенко 2 вересня в ході робочої поїздки в Гомельську область.

За словами президента, "диверсифікація поставок, експорту, імпорту - це класично нормально". Кажучи про проект "Одеса-Броди", Лукашенко відзначив, що "це не новий проект". "Буде результат, ефективність - ми в цьому напрямі працюватимемо", - заявив лідер білоруської держави, підкресливши, що "поки нам вигідніше одержувати вуглеводні з Росії".

"Якщо нам це стане невигідне, то ми вже сьогодні повинні бачити інші шляхи", - сказав він.

Нагадаємо, цього року у Білорусі відбулася "молочна війна" з Росією, коли Кремль перекрив імпорт білоруського молока в РФ.

Тому, відзначив Лукашенко, "нам необхідно шукати альтернативні джерела, і всі ми робитимемо розумно: "Одеса-Броди", поставки нафти з Венесуели до Прибалтики, поставок з Каспія".

Він також нагадав, що, запрошуючи Білорусь в Східне партнерство, йшлося не тільки про створення зони вільної торгівлі, але і співпраці з Білоруссю з питань транзиту енергоресурсів.

"Якщо Прибалтика піде нам назустріч і буде в цьому зацікавлена, а вона буде зацікавлена в завантаженні своїх портів, то і нам це буде вигідне. Це не суперечить ні чиїм інтересам: ні російським, ні західним, ні американським", - додав президент Білорусі.

Читайте також:

Білорусь та Росія уклали "молочний" мир

Білорусь перекрила російський нафтогін

Білорусь підвищила тариф на транспортування нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: