Білорусь знизила ставку на експорт російської нафти

Рада міністрів Білорусі затвердила зниження ставок експортного мита та нафту до російського рівня.

Ставка експортного мита на сиру нафту в Білорусії знижена з 1 січня з 271 до 267 доларів за одну тонну.

Відповідне рішення прийняла Рада міністрів Білорусі.

"Ставка мита на нафту встановлена в розмірі, аналогічному тому, який діє з 1 січня в Росії", - уточнив представник Ради міністрів.

Так, експортне мито на світлі нафтопродукти (легкі та середні дистиляти, газойлі, бензол, толуол, ксилоли) з 1 січня в Білорусії становить 192,2 долара проти колишніх 194,9 долара за одну тонну.

На темні нафтопродукти (масла, відпрацьовані нафтопродукти, мінеральні воски, кокс нафтовий, бітум нафтовий та інші залишки нафтопереробки) ставка становить 103,5 долара проти колишніх 105 доларів за тонну.

Як повідомлялося, поки що Росія і Білорусь не підписали контракт на постачання нафти в 2010 році. До цього у Білорусі наполягають на збереженні пільгових ставок для тієї нафти, яка переробляється на місцевих заводах, а потім іде на експорт.

Обговорюється і тариф на прокачування нафти територією Білорусі, а також участь російських компаній у нафтових активах сусідньої країни.

23 грудня посол Росії в Мінську Олександр Суриков заявляв, що договір може бути підписаний навіть у лютому, але на умови постачань у січні це не вплине: за його словами, прокачування нафти продовжиться в необхідних обсягах.

До 2010 року Росія поставляла нафту до Білорусі за пільговим експортним митом, що становило третину від того, яка платиться при експорті через інші країни.

Читайте також:

Лукашенко підписав угоду про входження Білорусі до Митного союзу

Путін втрутився у нафтовий конфлікт з Білоруссю

Білоруси налякали РФ припиненням транзиту електроенергії

Білорусь спростовує чутки про припинення постачань нафти з РФ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: