Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Активісти утворили "живий ланцюг".

У декількох містах Білорусі 19 червня силовики затримали декількох учасників акції зі збору підписів за кандидатів для участі в президентських виборах, і журналістів, які висвітлювали події. Громадяни також вийшли висловити свою солідарність із затриманими напередодні кількома учасниками президентської кампанії.  

Про це повідомляє білоруська радіо "Свобода" та TUT.by.

На акції люди також вишикувався у довжелезний живий "ланцюг солідарності" в Гомелі, Могильові, Бобруйську, Барановичах, Гродно, Вітебську.

Водночас, силовики ОМОН (підрозділ спеціального призначення органів внутрішніх справ Білорусі - ред.) затримали кількох громадян і журналістів. Вони заявили, що збори громадян незаконні і почали їх витісняти. Зокрема, знімальну групу білоруської служби "Радіо Свобода" схопили просто у прямому ефірі, як і журналістку телеканалу "Белсат".

Також місцеві ЗМІ повідомляють, що силовики затримали і журналіста одного із британських агентств. А у Мінську, затримуючи учасників акції, силовики заявили, що можуть "затримати всіх".

Зазначимо, що у Білорусі готуються до президентських виборів, які мають відбутися 9 серпня.  Сьогодні, 19 червня був останній день збору підписів за кандидатів для участі в перегонах за посаду президента. Збір ведуть 13 ініціативних груп та 15 спочатку зареєстрованих ЦВК. Двоє претендентів зняли свої кандидатури. 

Нагадаємо, напередодні в Білорусі затримали головного конкурента Лукашенка на президентських виборах. Віктор Бабарико - колишній голова Белгазпромбанку. Затримали Бабарика, коли він повіз до Центрвиборчкому частину зібраних підписів для участі у президентських виборах. Відтоді він перестав виходити на зв’язок, адвокатів до нього не пустили, а вдома провели обшук. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції