Білоруси налякали РФ припиненням транзиту електроенергії

Російська компанія вже направила свої пропозиції білорусам, але відповіді поки не отримала.

Російські компанії "ФСК ЄЕС" і "Інтер РАО ЄЕС" не погодили з Білоруссю умови транзиту електроенергії в область Калінінграда і країни Балтії на 2010 рік, через що "Біленерго" розглядає можливість припинення поставок. Про це повідомляє одна із структур "Біленерго", РУП "ОДУ", що здійснює управління об'єднаною енергосистемою Білорусі. На сайті компанії повідомлення поки не опубліковано.

У білоруській компанії провину за відсутність договору покладають на російські компанії. За даними "Біленерго", до 4 січня несанкціонований транзит склав 39,5 млн квт/год. Для порівняння, місячне споживання енергії у всій Росії, за даними за листопад 2009 року, склало 86,5 млрд кВт/год.

За даними "Інтер РАО ЄЕС", російська компанія вже направила свої пропозиції білорусам, але відповіді поки не отримала. Переговори з питань нового контракту пройдуть 11-12 січня.

Нагадаємо, що на початку 2010 року у Росії і Білорусі виникли складнощі і з транзитом іншого товару - нафти. Сторони не змогли узгодити умови поставок, так як Мінськ вимагає пільгових мит на нафту, що поставляється на білоруські заводи.

3 січня анонімні джерела серед трейдерів повідомили, що постачання нафти з Росії до Білорусі припинено, проте 4 січня цю інформацію спростували в Білорусії. Російські чиновники ще в грудні заявляли, що поставки не будуть зупинені, навіть незважаючи на відсутність контракту.

Читайте також:

Росія припинила постачання нафти до Білорусі

Білорусь спростовує чутки про припинення постачань нафти з РФ

Білорусь погрожує Росії виходом з митного союзу

Європа вже не боїться зриву постачань російської нафти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: