Білоруси попросили Мєдвєдєва "не будити в них партизан"

Білоруська опозиція виступила з відкритим листом до президента Росії, в якому закликала його вивести війська з території республіки.

Представники білоруської опозиції звернулися із відкритим листом до президента Росії Дмитра Мєдвєдєва, в якому вони висловлюють протест проти введення на територію республіки російських військ (в рамках навчань "Захід-2009").

"На наш погляд, присутність такої кількості російських солдатів (шість тисяч – прим. ред.) на території Білорусі неприпустимо і може бути загрозою незалежності нашої країни", - йдеться у листі молодіжних лідерів Євгенія Афнагеля та Дмитра Дашкевича.

"Ми, білоруси, - терплячий і доброзичливий народ. Проте ми також любимо свободу і готові боротися за неї. Не будіть у білорусах партизан, Дмитре Анатолійовичу!", - наголосили опозиціонери.

"Ні російські царі, ні більшовики не розглядали нашу країну як незалежну державу, не поважали її традиції і суверенітет. Ваш попередник на посаді президента РФ пропонував включити Білорусь до складу Росії. На жаль, продовження такої політики ми спостерігаємо і сьогодні", - заявлено в листі.

Опозиціонери закликали Мєдвєдєва з повагою ставитися до Білорусі та будувати відносини з нею як з "нейтральною незалежною європейською державою".

Нагадаємо, спільні російсько-білоруські навчання "Захід-2009" стартували 8 вересня. За сценарієм маневрів, на Білорусь нападає умовний супротивник, а Росія допомагає вибити агресора.

Після початку навчань, в Мінську пройшла акція протесту під гаслами "Ні - російській окупації!" і "Російська армія, go home!". Пікет був розігнаний міліцією, учасників жорстоко побили та деяких затримали.

Представники білоруської опозиції неодноразово заявляли, що введення російських військ до Білорусі є підготовкою до можливої військової інтервенції з боку РФ.

Читайте також:

Білорусь не бажає створювати аналог НАТО за вказівкою Москви

У Мінську силою розігнали акцію протесту "Ні - російській окупації"

Мєдвєдєв візьме участь у військових навчаннях "Захід-2009" в Білорусі

Лукашенко хоче, щоби білоруси гинули лише на вигідних умовах

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: