Білоруси радять Москві стримати імперські амбіції

Лукашенко нагадав Москві про розташовані на території його країни російські військові базах, за які теж потрібно платити, а не погрожувати за спиною.

Полеміка Москви і Мінська, які по-різному оцінюють держпереворот в Киргизії, розпалюється. Президент Білорусі Олександр Лукашенко нагадав Москві про розташовані в Білорусії російські військові бази, за які Мінськ "отримує нуль рублів, нуль копійок". Білоруси також продовжують обговорювати все, що пов'язано з Киргизією, підтримуючи при цьому свого президента і рекомендуючи Москві "стримати імперські амбіції".

Днями російський президент Дмитро Мєдвєдєв дав зрозуміти, що запрошення до Білорусі поваленого президента Киргизії Курманбека Бакієва може стати причиною подальшого скорочення російської економічної підтримки Мінську. Зі свого боку, Лукашенко нагадав про те, що Москва раніше надала притулок попереднього поваленому президентові Киргизії Акаєву.

Глава держави відзначив, що попросив своїх помічників підготувати йому відповідну інформацію про події під час "тюльпанової революції". Лукашенко зачитав цитату Володимира Путіна під час тих подій. 25 березня 2005 президент Путін, коментуючи ситуацію в Киргизії, сказав: "Що стосується можливості приїзду до Росії Аскара Акаєва, то ми не будемо заперечувати".

"Чому тоді це вважалося можливим, а приїхати нинішньому президентові в Білорусь - неможливо? - Обурився білоруський лідер. - Мєдвєдєв, мабуть, образився на те, що Бакієв приїхав до Білорусі, а не до Росії. Але, мабуть, у Курманбека Салієвіча були на те свої вагомі підстави ". "Ось порівняйте висловлювання цієї людини тоді й висловлювання Дмитра Мєдвєдєва в даний час. Хіба це не подвійні стандарти? Хіба це не протиріччя? Це, по-перше. По-друге, я попросив у своїх помічників довідку про працевлаштування високопоставлених "біженців", які осіли в Росії. Аскар Акаєв - колишній президент Киргизстану, Аслан Абашидзе - колишній лідер Аджарії, а також колишній глава "Нафтогазу" України, колишній міністр внутрішніх справ України, колишній мер Одеси і багато інших ", - зазначив президент. "Що ви на це скажете? Які можуть бути закиди щодо мене? Я прийняв людину, з якою був у добрих відносинах. Він не був моїм другом, як ті президенти, які його "кинули". Бакієв не зробив для Білорусі стільки, скільки він зробив для Росії", - сказав Лукашенко.

Лукашенко також нагадав про те, що в районі міста Барановичі знаходиться російська станція раннього попередження про ракетний напад, а в районі Вілейки - база, яка забезпечує зв'язок з підводним флотом Росії в Атлантиці.

"Якщо президент Росії забув про Барановичі і Вілейки, треба згадати. Якщо він хоче знати, скільки вони платять нам за них, на відміну від Севастополя - нуль. Нуль рублів, нуль копійок, нуль доларів ", - заявив білоруський лідер.

Тим часом депутати білоруського парламенту і прості громадяни країни рекомендують російському керівництву "стримати імперські амбіції", коментуючи недавні висловлювання Мєдвєдєва в Харкові.

Нагадаємо, президент РФ відзначив, що Росія готова надавати преференції, у тому числі в газовій сфері, тим країнам, які є партнерами РФ на практиці, а не тільки декларують це. Дмитро Мєдвєдєв заявив це на прес-конференції, відповідаючи на питання, чи може розраховувати на аналогічну українській знижку на газ Білорусь.

Далі він додав: "Досягнуті Москвою і Києвом домовленості - реальний партнерський крок з боку Росії та України. Саме в таких діях перевіряються справжні наміри сусідів, друзів, родичів, близьких нам країн, і Україна сьогодні цей крок зробила, як і Російська Федерація. Якщо ж говорити про інші країни, треба подивитися, наскільки їх дії співмірні з тими результатами, які досягаються ".

Лукашенко не відразу відреагував на різкі висловлювання свого російського колеги. Першими позицію офіційного Мінська щодо державних телеканалах озвучили політологи і депутати.

"Мені здається, що російському керівництву потрібно стримати трохи свої імперські амбіції", - сказав депутат парламенту Ігор Карпенко, пояснивши, що заяви російського президента безпідставні, тому що "ми ні у кого нічого не просимо".

"Ставитися так зверхньо і загрожувати нам відкритим текстом - це не справа президента Росії", - заявила депутат парламенту Тетяна Голубєва і порекомендувала російському керівництву розбиратися зі своїми проблемами - "що у них там твориться". На її думку, "імперські погляди" ні до чого хорошого в російсько-білоруських відносинах не приведуть. У риториці "зарозуміла позиція Москви ніяк не в'яжеться з братерськими відносинами" кажуть і прості громадяни.

"Якщо Росія сподівається таким чином поставити Білорусь на коліна, то це тупиковий шлях, і він не приведе до тих результатів, на які розраховує Росія", - попереджали Мєдвєдєва громадяни Білорусі з екранів телевізорів.

Нагадаємо, раніше білоруський лідер заявив, що Росія починає усвідомлювати помилковість спроб тиску на республіку. "Думаю, Росія розуміє, що була допущена помилка найжорстокіша - початі спроби тиску на Білорусь. Це безперспективно, - підкреслив білоруський лідер. - І впевнений, президент Росії сьогодні це дуже чітко починає усвідомлювати ".

Він знову підкреслив, що політика блокування з боку Росії абсолютно безперспективна.

"Білорусь довела, що вона в змозі виходити на інші, альтернативні ринки", - відзначив Лукашенко. "Нам немає жодного сенсу сваритися з Росією. Ми ні з ким не заграємо. Але якщо нас починають штовхати і штовхати у спину - ми шукаємо щастя в інших точках планети ", - заявив президент. Білорусь в змозі уникнути енергетичної залежності від Росії по нафті і газу. "Наші недавні домовленості з Венесуелою - тому свідчення", - додав Олександр Лукашенко.

Читайте також:

Лукашенко вважає, що Бакієв знову повинен стати президентом Киргизії

Лукашенко обурений диктатом Росії в рамках Митного союзу

Мєдвєдєв порадив Мінську рівнятися на Київ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: