Білоруси сподіваються на диво. Лідер опозиції прокоментував чутки про інсульт Лукашенка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Микола Статкевич не помітив жодних ознак того, що країна лишилася без президента.

Повідомлення про інсульт президента Білорусі Олександра Лукашенка поки що лишаються на рівні чуток.

Про це у коментарі ТСН.ua заявив лідер Білоруської соціал-демократичної партії Микола Статкевич.

За його словами, востаннє Лукашенко з'являвся на національному телебаченні три дні тому, 28 липня. Відтоді настало затишшя, хоча зазвичай телеканали, підконтрольні владі, щодня транслюють сюжети про діяння президента.

"Три дні його немає, але я не став би вважати це чимось екстраординарним. Подивимося. Хоча, ви розумієте, в країні персональної влади однієї людини, стабільність і стійкість цієї влади винятково зовнішня. І, звичайно, якщо щось справді станеться з Лукашенком, це миттєво дестабілізує ситуацію в країні", - зазначив Статкевич.

Микола Статкевич
Getty Images
Микола Статкевич

Опозиційний лідер також додав, що останнім часом не спостерігав жодних подій або процесів, які натякали б на те, що щось дійсно сталося. Зокрема, заходи безпеки в країні не посилювалися. Силовики живуть за звичним планом.

Натомість пересічні білоруси у соцмережах почали активно обговорювати можливий інсульт Лукашенка.

"Звичайно якась частина суспільства збудилася. Більшість людей дуже незадоволені владою. Суспільство придушене. У нас вісім спецслужб. Люди знають, що протести жорстоко придушуються. Тож їм залишається сподіватися тільки на диво. Таким вони вважають раптову смерть ненависної їм людини. Вони думають, що після цього все стане добре. Але це неправильно. Якщо ми самі не здобудемо собі свободу і не захищатимемо її, то прийде інший диктатор, який може виявитися навіть гіршим за цього", - додав Статкевич.

Зазначимо, що вже не вперше у ЗМІ з'являється інформація про хворобу президента Білорусі. Зокрема, 2007 року, коли Лукашенко зник з екранів білорусів на деякий час, почали курсувати чутки про його інфаркт. Пізніше їх спростував сам Лукашенко.

Тоді джерелом інформації про можливу важку хворобу були білоруські опозиційні видання. Цього ж разу інформація про інсульт з'явилася 30 липня у російському джерелі - телеграм-каналі "Незигарь".

"Відомо, що у Лукашенка ІІІ ступінь діабету. Тим часом, в Мінську кажуть, що у Лукашенка трапився ішемічний інсульт в басейні середньої мозкової артерії. Візит до Гомеля скасовано", - йдеться у повідомленні телеграм-каналу.

Білоруські ЗМІ проігнорували це повідомлення. Однак найбільше російське агентство ТАСС підкинуло хмизу, звернувшись до прес-секретаря президента Наталії Ейсмонт за коментарем. Вона назвала це маячнею.

Приводом для чуток, ймовірно, стало те, що президент Білорусі відмовився від відвідин раніше запланованих заходів. Зокрема, 27 липня Лукашенко мав відкрити дитячу обласну лікарню у Гомелі. Проте 28 липня відбулася його зустріч з головою правління китайської корпорації CITIC Group Чан Чженьмінь. Згідно з повідомленнями білоруських ЗМІ, на відео президент виглядав бадьорим і здоровим.

У вівторок, 31 липня, Лукашенко з’явився на публіці після трьох днів "тиші", спростувавши таким чином чутки про поганне самопочуття. Він провів зустріч із головою Мінського облвиконкому Анатолієм Ісаченком.

Залиште свій коментар

Вибір редакції