Білоруси відмовилися продавати гречку росіянам

Білорусь ввела обмеження на постачання гречки до Росії. Мєдвєдєв попросив першого віце-прем'єра, який курирує Митний союз, "поговорити з колегами".

Білорусь ввела обмеження на постачання гречаної крупи до Росії, розповів Лев Хасіс, виконавчий директор X5 Retail Group, яка розвиває мережі магазинів.

"Наші постачальники з Білорусі, у яких є гречка, відмовляються постачати через обмеження, встановлені урядом Білорусі. Нам не дуже зрозуміло - які можуть бути обмеження за Митного союзу?" – зазначив Хасіс.

У відповідь президент Росії Дмитро Мєдвєдєв заявив, що "це не правові, це медичні обмеження", і попросив першого віце-прем'єра Ігоря Шувалова, який курирує Митний союз, "поговорити з колегами".

"Я розумію, що справа ця важка, часом потребує великих душевних сил. Але куди подітися, ми в одному союзі, ми братні держави", - сказав Мєдвєдєв.

Зі свого боку, заступник міністра сільського господарства і продовольства Білорусі Василь Сєдін заявив, що країна поки що не має у своєму розпорядженні надлишків гречаної крупи для експорту. "Приберемо гречку - порахуємо. Нам треба, перш за все, забезпечити свою потребу", - пояснив Сєдін.

"Гречана лихоманка" почалася в Росії у серпні - через посуху гречана крупа різко подорожчала й зникла з продажу в багатьох магазинах. Боячись подальшого зростання цін і дефіциту, покупці почали активно скуповувати крупу.

За даними Росстату, гречка з початку року зросла в ціні на 85%. Водночас у Російському зерновому союзі пояснили ажіотажний попит на гречку спекулятивними настроями продавців, а також галасом, який поширили ЗМІ.

Читайте також:

У Росії з магазинів зникла гречка

Росія почала імпорт гречки з Китаю

Паніка в Росії: з магазинів зникають продукти харчування

Янукович доручив знизити ціни на гречку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: