Білоруси вимагають від суду заборонити Росії стягувати мита на нафтопродукти

Білорусь звернулася до Економічного суду СНД з вимогою заборонити Росії стягувати мита на нафтопродукти, які прямують до країни.

Міністерство юстиції Білорусі направило до Економічного суду СНД клопотання з вимогою заборонити Росії стягувати мита на нафтопродукти, які прямують до Білорусі. Про це йдеться в офіційному прес-релізі відомства.

Білоруські чиновники вважають, що заборона на стягування мит повинна стати забезпечувальною мірою за позовом, поданим до Економічного суду у березні. Тоді Мін'юст попросив суд визнати незаконними експортні мита на нафтопродукти, тому що вони суперечать ряду договорів у рамках Митного союзу.

У Росії після подачі позову відзначали, що вважають введення мит правомірним. "Ми виходимо з того, що експортні мита на нафту і нафтопродукти РФ не застосовуватимуться у взаємній торгівлі з Білоруссю тільки лише після формування всього пакету міжнародних договорів про створення єдиного економічного простору", - пояснював перший віце-прем'єр Ігор Шувалов. Введення єдиного економічного простору заплановано тільки на 2012 рік.

Російські чиновники також звертали увагу на те, що рішення суду в будь-якому випадку буде носити рекомендаційний характер.

У суді після подачі позову заявляли, що будуть розглядати справу кілька місяців.

Нагадаємо, що Росія і Білорусь в протягом декількох місяців обговорюють не тільки мита на нафтопродукти, але і мита на сиру нафту. У Мінську вважають, що вони повинні бути скасовані, а в Москві наполягають на їх збереженні. Конфлікт між двома країнами вже призвів до того, що створення Митного союзу Казахстану, Росії і Білорусії опинилося під загрозою зриву.

Читайте також:

Білорусь вимагає від Росії знизити ціни на газ

Лукашенко погодився на поступки при створенні Митного союзу

Україна і Білорусь ухвалили План спільних дій

Росія і Казахстан створили Митний союз без Білорусі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: