Білорусів будуть заарештовувати без санкції прокурора

Президент Білорусі Олександр Лукашенко вирішив реформувати систему арештів, щоб не було, як "в старих підручниках".

Президент Білорусі Олександр Лукашенко запропонував реформу системи правоохоронних органів, відповідно до якої санкції на арешт громадян зможе давати не лише прокуратура, а й голови КДБ і МВС.

Президент Білорусі повідомив, що система розподілу повноважень щодо ведення кримінальних справ потребує суттєвої корекції. Він закликав уникати догм, "до корегування яких всі бояться підступити".

"Не треба посилатися на те, що існує система, прописана ще у підручниках, і без неї, мовляв, все буде зруйноване. Життя не стоїть на місці. Форми злочинних дій стають дедалі складнішими і витонченішими, тому правила будемо формувати так, як велить час, як потрібно для справи", - скав Лукашенко на нараді з питань вдосконалення законодавства у сфері боротьби зі злочинністю.

Модернізація білоруського законодавства, за версією Олександра Лукашенка, повинна полягати у тому, щоб арешти відбувалися без санкції прокурора. При цьому президент Білорусі зазначив, що у реформі немає нічого "надзвичайного".

"Невже керівники такого високого рангу менш компетентні, ніж прокурор, який дає санкцію?! Жодні міжнародні зобов'язання і стандарти ми тут не порушуємо - йдеться про механізм, а не про прийняття позасудових рішень", - наголосив Лукашенко.

Адміністрації президента доручено до 1 січня 2010 року завершити роботу над законопроектом, в якому будуть внесені зміни у механізм регулювання оперативно-розшукової діяльності, і передати його в парламент. У КДБ та МВС відразу підтримали ініціативу президента, а конституційний суд Білорусі запевнив, що пропоновані заходи "не суперечать ні нормам білоруської конституції, ні міжнародним стандартам".

Водночас білоруські правозахисники вважають, що цієї реформою Лукашенко хоче поставити під свій контроль всю роботу правоохоронних органів. Крім того, як заявив в інтерв'ю газеті глава юридичної служби Білоруського Гельсінського комітету Гаррі Погоняйло, передбачувані зміни сильно вдарять і по правах підслідних, оскільки у такому випадку МВС, КДБ і ДФК можуть не побоюватися контролю зі сторони прокуратури.

Нагадаємо, раніше Лукашенко повідомив про намір створити єдиний слідчий комітет при президентові країни, який боротиметься з корупцією у силових відомствах.

Читайте також:

Лукашенко "не продасть" дружбу з Росією

Лукашенко помилував "американського шпигуна" Зельцера

Випускниця збиралася відірвати собі ногу після танцю з Лукашенком

У Любліні вирощують портрет Лукашенка з редису та моркви

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: