Білорусія поки не збирається визнавати Осетію та Абхазію

Попри численні чутки у пресі, у весняну сесію парламент Білорусії не розглядатиме питання про визнання незалежності Південної Осетії та Абхазії.

Питання про визнання незалежності Південної Осетії і Абхазії поки не включене до порядку денного весняної сесії парламенту Білорусії.

"До теперішнього часу пропонується включити в порядок денний весняної сесії 34 питання, з яких 16 законопроектів планується розглянути в першому читанні, 11 - в другому. Пропонується також розглянути 4 декрети глави держави, а також 3 законопроекти про ратифікацію міжнародних угод", - повідомив на засіданні нижньої палати парламенту голова комісії з державного будівництва, місцевої самоврядності і регламенту Василь Байков.

Не дивлячись на це, голова парламентської комісії відзначив: "Повістка сесії не остаточна і по мірі підготовки законопроектів питання вноситимуться в ході сесії".

Слід зазначити, що раніше президент Білорусії Олександр Лукашенко на словах визнав незалежність Абхазії і Південної Осетії. Він, зокрема, поспілкувався з президентом Абхазії Сергієм Багапшем під час візиту в кінці березня в Сочі. Лукашенко заявив: "Тем для розмови багато, і, перш за все, господарські. Адже після отримання незалежності завжди справ додається. Ми будемо раді, що за участю Білорусії вдасться вирішити більше проблем, які існують в цьому регіоні". До цього, як відзначив сам Лукашенко, обговорення проблем регіону у нього проходило з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим.

Також за інформацією ЗМІ, Москва, схоже, переконала Білорусію визнати Абхазію і Південну Осетію.Джерело в оточенні Лукашенка натякало, що це питання може бути вирішений позитивно для Росії.

Визнання Мінськом незалежності Абхазії і Південної Осетії - неофіційна умова, яка ставить російська сторона перед Білорусією в обмін на фінансову допомогу в період світової економічної кризи. Сам Лукашенко цю інформацію спростовував.

Готовність підписати указ про визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії Лукашенко висловлював ще в кінці 2008 року, за умови, якщо це рішення підтримає народ Білорусії і парламент.

Читайте також:

Південна Осетія буде судити Саакашвілі за геноцид

Лукашенко в Сочі зустрівся із президентом Абхазії

Мєдвєдєв умовив Лукашенка не брати кредит на 100 млрд. рублів і визнати Південну Осетію

Росія надасть Абхазії і Південній Осетії більше 5 млрд. рублів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: