Білорусія віддала Росії свою газотранспортну систему за 12 % знижку на газ

Путін обіцяв підтримати Білорусію в часи фінансової кризи та надати їй знижку на газ.

У Мінську сьогодні відбулася зустріч прем'єр-міністра Білорусі Михайла М'ясниковича і голови правління російського концерну "Газпром" Олексія Міллера. Сторони домовилися найближчим часом завершити переговори про купівлю "Газпромом" 50 відсотків газотранспортного підприємства "Бєлтрансгаз" і визначити формулу ціни на природний газ для Білорусі.

Як передає кореспондент Радіо Свобода, наприкінці 2011 року у Білорусі закінчується дія чотирирічного контракту з "Газпромом". Білоруське керівництво намагається виторгувати кращі умови, оскільки не хоче платити на рівні західноєвропейських споживачів.

Під час попередніх консультацій уряд Білорусії намагався пов'язати ціну на газ з умовами продажу 50% акцій "Бєлтрансгаза", в результаті чого "Газпром" стане повноправним господарем білоруського підприємства (в 2010 р. "Газпром" оформив у власність половину акцій "Бєлтрансгаза"). Проте російська влада заявила, що не поєднуватиме в одне те, що не поєднується.

Проте в серпні прем'єр-міністр Росії Володимир Путін змінив свою думку, сказавши, що Москва готова простягнути руку братньому народу, який потрапив у смугу глибокої фінансової кризи. Зокрема, він доручив "Газпрому" і Міністерству енергетики Росії вивести так званий "понижувальний коефіцієнт інтеграційний" ціни на газ для Білорусії з 2012 року.

За даними білоруських економістів, Мінськ може розраховувати на знижку в межах 12%. По суті, не так багато, якщо врахувати, що цього року середня ціна газу для Білорусії - близько 270 доларів за тисячу кубометрів. Білоруська сторона, керуючись угодами про Митний союз, вважає, що газ повинен коштувати стільки ж, скільки і для російських споживачів.

ВАТ "Белтрансгаз" забезпечує газопостачання споживачів Білорусі і є ключовим учасником міжнародної системи транспортування газу. По магістральних трубопроводах, що проходять по території республіки, здійснюються транзитні постачання російського природного газу до Калінінградської області, Литви, України, до Польщі.

Як повідомлялося, російський газовий монополіст хоче також отримати доступ і до управління українською ГТС. Заради цього Росія готова зупинити будівництво "Південного потоку", - газопроводу, що йде в обхід України.

Читайте також:

Росія купила ГТС Білорусі за 5 мільярдів доларів

Лукашенко звинуватив "братів-росіян" у білоруській кризі

Лукашенко готовий здати транзитну трубу в обмін на газ за "російським" цінами

Експерт: Росія відмовиться від "Південного потоку" в обмін на українську ГТС

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: