Білоруська опозиція провела мітинг в Празі

Опозиція Білорусі закликала європейців не легалізувати "режим Лукашенка" програмою "Східне партнерство".

Білоруська опозиція в четвер, 7 травня, провела у столиці Чехії мітинг у зв'язку із запуском програми Євросоюзу "Східне партнерство".

Демонстрація на площі Палацкего в Празі пройшла спокійно. Чеські поліцейські мирно спостерігали за тим, що відбувається.

Як пояснили лідери опозиції, запуск проекту ЄС може стати гарною перспективою для Білорусі, але ця програма має реалізовуватися під суспільним контролем.

"Східне партнерство" повинне бути вигідне білоруському народу, але не білоруському режиму", - заявив відомий білоруський дисидент Владислав Яндюк.

Колишній кандидат в президенти Білорусі Зенон Поздняк зауважив: "Якщо громадянське суспільство Білорусії не буде включено в нову політику "Східне партнерство" Євросоюзу, то ця програма фактично стане легітимацією режиму Лукашенка".

Лідери білоруської опозиції підписали спеціальне звернення до Європейського Співтовариства.

Програма "Східне партнерство" націлена на зближення ЄС з Азербайджаном, Вірменією, Грузією, Молдавією, Білорусією та Україною.

Програмою передбачається виділення "шестірці" до 2013 року 600 мільйонів євро, які призначені на зміцнення державних інститутів, контролю кордонів і надання допомоги малим компаніям.

Український президент Віктор Ющенко, а також його колеги з Вірменії, Азербайджану і Грузії особисто візьмуть участь в інавгурації проекту "Східне партнерство" в Конгрес-центрі у Празі. Білорусь на саміті ЄС представлятиме перший віце-прем'єр Володимир Семашко, Молдову - віце-прем'єр Андрій Стратан.

Читайте також:

Лукашенко та Воронін відмовилися брати участь у саміті ЄС

Лукашенко відвіз сина до Ватикану

Євросоюз визнав Лукашенка своїм партнером

План виходу з кризи від Лукашенка: працювати цілодобово, не їсти та не спати

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: