Білоруська правозахисниця повісилася через статтю у пропрезидентській газеті

Самогубство правозахисниці Яни Полякової пов'язують зі статтею у газеті адміністрації президента Лукашенка.

Білоруська правозахисниця Яна Полякова повісилася 7 березня в своїй квартирі після публікації статті у газеті адміністрації президента Олександра Лукашенка "Радянська Білорусь".

У статті "Багато у нас чудасій, кожен дивак - Бетховен!" в іронічно-глузливому стилі затверджувалося, що Полякова через прагнення прославитися і "стати жертвою свавілля" вигадала історію про те, що її побили у відділенні міліції. Автор називає цей епізод "безглуздою витівкою" і "грандіозним скандалом" на порожньому місці. Ця вигадка, продовжує він, "всі її письмена на скрижалях священної боротьби за права громадян".

Як наголошується на сайті "Білоруський партизан", автор публікації - головний редактор газети "Радянська Білорусь" Павло Якубович, який прикрився псевдонімом Ксенофонт Суперфосфатов. Смерть Яни Полякової стала однією з самий обговорюваних новин в Білорусі. Після того, що трапився редакція "Радянської Білорусі" зняла з свого сайту, але її текст встигли передрукувати багато інтернет-ресурсів.

В даний час прокуратура Солігорського району Мінської області проводить перевірку за фактом самогубства правозахисниці. Колега Полякової голова організації "Правова допомога населенню" Олег Волчек упевнений, що є всі підстави порушити за фактом її загибелі кримінальну справу за статтею "Доведення до самогубства".

У вересні 2008 року в Солігорськую прокуратуру поступила заява, в якій Яна Полякова обвинувачувала капітана міліції Віктора Пугачова в нанесенні їй побоїв. Вона затверджувала - Пугачев переслідував її за участь в кампанії по виборах депутатів палати представників, під час якої Полякова збирала підписи за Ольгу Козуліну. У задоволенні заяви їй відмовили.

На початку січня 2009 року кримінальна справа була відкрита відносно самої Полякової. 3 березня суд визнав правозахисницю винної в явно помилковому доносі на співробітника міліції і засудив до 2,5 років обмеження свободи. Також вона повинна була виплатити Пугачову 1 млн. рублів як компенсація за моральну шкоду.

Коментуючи самогубство Полякової, Ольга Козуліна заявила: "Я в шоці, що вони добили цю жінку. Вважаю, що її довели до самогубства. Все це було зроблено владою, оскільки Яні погрожували, били, а потім завели кримінальну справу і засудили. Ось вона і не витримала…".

Читайте також:

ЄС хоче урізати владу Лукашенку

У Львові ще один високопосадовий банкір покінчив життя самогубством

Невдалий самогубець засудив лікарню, що його врятувала

Білорусам хочуть імплантувати біочіпи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: