Білоруське КДБ затримало олігарха, який допомагав Лукашенку відмивати гроші

Білоруське КДБ затримало олігарха, який допомагав Лукашенку відмивати гроші

Віктор Шевцов / Фото: Белорусский партизан

Один з найбільш близьких до білоруського президента бізнесменів потрапив до СІЗО КДБ за крадіжку арматури у Венесуелі.

Білоруське КДБ затримало банкіра Віктора Шевцова, якого в республіці вважають одним з найбільш близьких до президента Олександра Лукашенко бізнесменів.

Формальний привід - крадіжка арматури на будівництві в Венесуелі. Однак експерти вважають, що справжня причина в тому, що один зі спонсорів режиму міг занадто багато знати про "сірі" постачання зброї з Білорусі до Лівії, Сирії, Ірану та Іраку.

Повідомлення про арешт банкіра Шевцова з'явилися на білоруських опозиційних сайтах ще в неділю, 13 листопада. Пізніше його затримання підтвердили джерела російських ЗМІ у білоруських силових структурах. Передбачається, що він перебуває в СІЗО КДБ.

Про Шевцова відомо небагато, він один з найбільш непублічних білоруських олігархів. Він очолює наглядову раду ЗАТ "Трастбанк", йому також належать активи дуже різних компаній - від акцій СП МАЗ-МАН, яке виробляє сідельні тягачі, до музею національних промислів Білорусі "Дудутки".

Шевцов володіє частками у кількох спільних підприємствах, найвідоміше з яких - ЗАТ "Белзарубежстрой" (створене в 2007 році за участю "Трастбанка"), будівельна компанія, яка має 49% в СП з венесуельським "Віалідаде. Конструксіонес Сукре", що проводить кілька будівельних проектів у Венесуелі, крім того, у нього є будівельний бізнес в самій Білорусі.

"Трастбанк" до 2005 року називався "Інфобанк". Ребрендинг йому знадобився після того, як мінфін США звинуватив його у "відмиванні коштів для режиму Саддама Хусейна, які були в подальшому використані для купівлі зброї".

Шевцов вважається одним із "гаманців" Лукашенка разом з Володимиром Пефтієвим (головаою загальних зборів акціонерів ЗАТ "Белтехекспорт") і Юрієм Чижем (експорт білоруських та імпорт російських вуглеводнів), розповів білоруський політолог Віктор Демидов.

Він нагадав, що Шевцов супроводжував Лукашенка під час всіх численних поїздок білоруського президента до Венесуели, і саме він відповідав за реалізацію всіх венесуельських контрактів - і з будівництва, і з нафтовидобутку, і зі збірки там тракторів.

Читайте також:

Лукашенко заборонив флешмоби як небезпечні для білорусів

Інфляція в Білорусі перевалила за 100%

Чавес забезпечить Білорусь нафтою на 200 років

Лукашенко створив у Білорусі нову армію

Повʼязані теми:

Наступна публікація