Білоруське питання: Європарламент може ухвалити резолюцію щодо ситуації в країні

Депутати пропонують визнати Координаційну раду опозиції представницьким органом білоруського народу.

Європарламнет пропонує визнати Координаційну раду опозиції представницьким органом білоруського народу. Вже сьогодні, 17 вересня, євродепутати можуть ухвалити резолюцію із таким закликом. Самі країни ЄС продовжують домовлятися про санкції проти режиму Лукашенка.

Чого очікувати від засідання - у сюжеті ТСН.Ранок.

Текст документа, який поки є проєктом, навряд чи сильно зміниться до моменту голосування. Він поданий п’ятьма депутатськими групами, що разом мають більшість голосів в Європарламенті.

Цей проєкт резолюції не визнає результати виборів в Білорусі. У ньому зазначається, що багато громадян Білорусі вважають Світлану Тихановську новообраним президентом. Координаційну раду називають представницьким органом людей, що хочуть змін у країні, і закликають країни ЄС та інституції Євросоюзу більше підтримувати білоруське громадянське суспільство, а також припинити усі проєкти із нинішнім урядом республіки.

Згадують в документі і Росію, дії якої в Білорусі називають "гібридним втручанням". В Брюсселі добре відомо про десант пропагандистів, відправлених Москвою до Мінська на підтримку режима Лукашенка.

Відео Європарламент може прийняти резолюцію, у якій не визнає результати виборів у Білорусі

Європарламент пропонує визнати Координаційну раду опозиції - представницьким органом білоруського народу. За кілька годин євродепутати можуть ухвалити резолюцію із таким закликом. А самі країни ЄС продовжують домовлятися про санкції проти режиму Лукашенка. На прямому зв’язку з Брюсселя - кореспондент Радіо Свобода Григорій Жигалов. Наскільки жорсткою буде резолюція Європарламенту - дивіться у прямому включенні.  

Європарламент може прийняти резолюцію, у якій не визнає результати виборів у Білорусі

Негайних наслідків для Мінська ця резолюція мати не буде, але може вплинути на дискусію всередині ЄС. Адже країни Євросоюзу досі домовляються про санкції проти представників білоруської влади. Швидке їх ухвалення заблокували Греція і Кіпр, через причини, із Білоруссю не пов’язані. Але ухвалити санкції можуть вже наступного понеділка, коли відбудеться зустріч міністрів закордонних справ країн Союзу.

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів