Білоруські протестувальники перекрили КПП на кордоні з Польщею

Протестувальники висловились проти обмежень на вивезення споживчих товарів і палива, введених нещодавно владою.

Жителі Гродненської області Білорусі перекрили дорогу біля прикордонного пункту Брузги (на кордоні з Польщею). Таким чином вони вирішили висловити протест проти обмежень на вивезення споживчих товарів і палива, введених нещодавно владою.

За інформацією джерела, акція протесту почалася увечері 12 червня, в ній взяли участь близько ста осіб.

Як передає РСН, вночі дорога була заблокована. Чи відновилося рух вранці 13 червня, не уточнюється.

Правила, що викликали невдоволення людей, були введені білоруською владою з 12 червня.

Зокрема, за інформацією БЕЛТА, були встановлені обмеження на вивезення продуктів харчування: цукру, борошна, сирів (не більше двох кілограмів), тваринного масла (не більше кілограма), тютюнових виробів (не більше двох пачок), м'ясних і молочних консервів (не більше п'яти банок). При перевищенні норми стягується плата в розмірі двократної середньої ціни зазначених товарів.

Крім того, на вивіз деяких товарів фізичними особами взагалі накладено заборону (як стверджується, вона носить тимчасовий характер). Зокрема, заборонено вивозити холодильники виробництва ЗАТ "Атлант", синтетичні миючі засоби виробництва ВАТ "Бархам" і будь-які макаронні вироби.

Раніше, були встановлені жорсткі обмеження на вивіз палива з Білорусі. Згідно зі встановленими нормами, для фізичних осіб безмитне вивезення палива обмежене обсягом повного бака автомобіля, що перетинає кордон, і додатковими 10 літрами.

Дорогу на пункті Брузги перекрили люди, що заробляють за рахунок прикордонної торгівлі. Багатьох, як зазначає "Хартія'97", після введення заборони на кордоні "завертали назад".

Крім того в Польщу не пускали тих, хто нещодавно вже їздив туди. У цій ситуації люди вирішили повністю перекрити дорогу, розраховуючи добитися поступок від влади. За непідтвердженою інформацією, деякі з учасників акції протесту затримані.

Читайте також:

Лукашенко заборонив експорт холодильників, крупи та цементу

П'яний чиновник Лукашенка з матюками розповів про кризу в Білорусі

Білорусь оприлюднила план виходу з фінансової кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: