Білоруський парламент відклав визнання незалежності Абхазії і Південної Осетії

Парламент Білорусі не встиг під час осінньої сесії прийняти рішення про визнання чи невизнання незалежності Абхазії і Південної Осетії.

Таким чином, це питання відкладене до весни.

Голова парламентської комісії з бюджету і фінансів Вадим Попов (який раніше очолював нижню палату парламенту) припустив, що ”варіант вирішення цієї проблеми буде знайдений протягом наступного року”.

У той же час він підкреслив, що питання дуже складне. Рішення на користь Абхазії і Південної Осетії, за його словами, може спровокувати ”вибухонебезпечні дії” в інших самопроголошених республіках. ”Ми повинні враховувати все різноманіття проблем. Головне, щоб ми не послужили детонатором цих негативних процесів”, - пояснив він.

Попов також додав, що новий склад парламенту, обраний наприкінці вересня, не встиг винести це питання на розгляд, оскільки звернення з боку Абхазії і Південної Осетії надійшли надто пізно.

Як повідомлялося, визнавши Абхазію і Південну Осетію незалежними від Грузії державами, Росія активно добивалася того ж від Білорусі. Проте офіційний Мінськ зайняв обережну позицію. Після чергового нагадування з Москви президент Білорусі Олександр Лукашенко перепоручив це питання парламенту.

За інформацією ЗМІ, однією з можливих причин, з якої було зірвано засідання Держради Союзної держави Росії і Білорусі (призначене на 1 грудня), став саме конфлікт навколо визнання Абхазії і Південної Осетії. ЗМІ писали, що ціна на російський газ для Білорусі в 2009 році залежатиме зокрема і від згоди Мінська визнати незалежність цих регіонів.

Тим часом білоруська влада, як стало відомо 22 грудня, звернулася до Росії з черговим проханням: надати кредит у розмірі 100 мільярдів рублів. Поки що невідомо, на яких умовах російська сторона може позичити Білорусі такі гроші.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: