Білоруський диктатор: кому Лукашенко планував передати владу і що відомо про його сина Миколу

Дата публікації
Перегляди
21к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Білоруський диктатор: кому Лукашенко планував передати владу і що відомо про його сина Миколу

Фото: Associated Press

Лукашенко має трьох синів.

Вперше за 26 років під Олександром Лукашенком захиталося президентське крісло. Своїм наступником він бачив молодшого сина Миколу. Хоча має Лукашенко троє синів: 44-річний Віктор радник президента з питань нацбезпеки та віцепрезидент національного олімпійського комітету, а 40-річний Дмитро очолює раду президентського спортивного клубу.

Що відомо про Миколу — у сюжеті Сніданку з 1+1.

Йому майже 16 років. Утім, ні достеменної дати народження, ні підтвердженої інформації про його матір немає. Ймовірно, це Ірина Абельська. Вона в минулому особиста лікарка президента.

Микола Лукашенко – темна конячка та імовірний спадкоємець свого батька президента Білорусі Олександра Лукашенка. Свого наймолодшого сина, народженого поза шлюбом, Олександр Лукашенко приховував понад 3,5 роки. Коли вперше вивів у люди, то одразу заявив: його Коля буде президентом. Відтоді вони постійно разом.

Перша леді Білорусі – таке жартівливе прізвисько час від часу лунає в бік Миколи Лукашенка. На офіційних заходах саме він завжди супроводжує президента: тисне руки політичним лідерам; зустрічається з Папами, відвідує засідання генасамблеї ООН, разом із батьком приймає паради. 

Є теорія, що таким чином Олександр Лукашенко створює собі позитивний імідж. Або ж просто використовує сина як захист від можливих замахів.  Через такий щільний, фактично робочий графік, хлопець не має часу регулярно навідуватися до школи, а тому займається з вчителями індивідуально. Сам Лукашенко тішиться, що в сина гострий розум. Особливо добре Колі дається біологія та хімія. Крім того, він знає кілька мов. 

Президентство для наймолодшого сина: кому Лукашенко планував передати владу 

Президентство для наймолодшого сина: кому Лукашенко планував передати владу 

Цього літа Микола Лукашенко став учнем 10-го класу Ліцею Білоруського державного університету, де поглиблено вивчатиме біологію. Для цього мусив пройти конкурс: на одне місце претендувало шість осіб. Окрім навчання, Микола з задоволенням ганяє шайбу, займається біатлоном, грає на фортепіано. 

В інстаграмі є кілька профілів під ніком Микола Лукашенко. Щоправда, один з них видається найбільш реальним. Саме там дівчата одна поперед одної зізнаються президентському синові в коханні.

Микола з журналістами не спілкується. Утім, кілька років тому в розмові з російським школярем Женею Грішиним, на той момент 12-річний Коля зізнався, що бути президентом не хоче. Він додав, що радше розглядає кар'єру лікаря або ж військового. 

Проте цього року він почав опановувати основи передвиборчої кампанії: приносив варення до будинку для літніх людей, роздавав мед і картоплю. Днями під пильним наглядом охоронців його помітили на мітингу на підтримку свого батька.  

Сам Олександр Лукашенко сином дуже пишається, розповів в інтерв’ю українському журналісту Дмитру Гордону. А на запитання про плани на Колю, відповіддю здивував: “Ні, Коля мій, мабуть, ніколи не буде президентом”. За його словами,  після того як син пройшов з ним цю передвиборчу кампанію, то став зовсім іншою дитиною: подорослішав, коли побачив увесь бруд навколо.

Наступна публікація