Білоруську доповідь щодо Абхазії і Південної Осетії сховають від преси

Керівник комісією з міжнародних справ, заявив, що його колеги не хочуть "красуватися" своєю поїздкою.

Доповідь білоруських депутатів щодо відвідування Грузії, Абхазії і Південної Осетії, швидше за все, не буде публічною. Про це повідомляє депутат Сергій Маскевіч.

Маскевіч, який керує комісією з міжнародних справ, заявив, що його колеги не хочуть "красуватися" своєю поїздкою. "Ми повинні в питанні визнання або невизнання кавказьких республік керуватися як інтересами регіону, так і нашими державними інтересами", - додав він.

Грузію, Абхазію і Південну Осетію білоруські депутати відвідали в середині листопада. За підсумками візиту вони повинні представити свої рекомендації парламенту, що розглядає питання про визнання Південної Осетії і Абхазії.

Незалежність цих регіонів, нагадаємо, досі визнана тільки Росією, Венесуелою і Нікарагуа. Російська сторона домагалася того ж від Білорусії. Президент республіки Олександр Лукашенко заявив, що за визнання йому були обіцяні великі гроші (які він не прийняв). "Я російському керівництву сказав, як ми вирішимо цю проблему. У них запитань більше не було. Але тим не менш ... Вже дійшло до того, що приїхали, сказали, буде Осетія і Абхазія - значить, буде 500 мільйонів доларів", - сказав він. Офіційно російська влада стверджує, що визнання Абхазії і Південної Осетії від Мінська не вимагають.

Керівництво Білорусі, зі свого боку, висловило готовність розглянути це питання. Однак прийняття рішення вже неодноразово відкладалося. Спочатку Лукашенко передоручив його новому складу парламенту (восени 2008 року), потім парламент переніс обговорення - спочатку на весняну сесію, а потім на осінню сесію 2009 року.

Член парламентської комісії з міжнародних справ Віталій Бусько недавно заявив, що до порядку денного осінньої сесії це питання не включене. Так що повернутися до нього парламентарії, ймовірно, зможуть не раніше березня 2010 року.

Згода Білорусії визнати Абхазію і Південну Осетію, як вважається, поставило б під загрозу її відносини з Євросоюзом. У травні 2009 року депутат Валерій Гумінський, коментуючи ситуацію, натякнув, що білоруська сторона очікує від Росії певної "компенсації". "Ми можемо ставити питання ... наскільки Росія готова компенсувати те, що може наступити для нашої країни", - сказав він.

Читайте також:

Росія збільшить число військових на Північному Кавказі в чотири рази

Грузія звинуватила росіян у замінуванні кордону

Президент Абхазії запевнив Росію, що не ввійде до її складу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: