Більш ніж 90% південноосетинців стали громадянами Росії

Він також повідомив, що громадяни третіх країн зможуть перетинати кордон Південної Осетії за загальними правилами.

Більше 90% населення Південної Осетії, що проголосила незалежність торік, отримали паспорти громадян Росії.

Про це повідомив посол РФ у Республіці Південна Осетія Ельбрус Каргіїв. За його даними, з вересня 2003 року по 2008 рік МЗС Росії видало жителям Південної Осетії близько 32,5 тисяч російських паспортів, що складає більше 90% населення республіки. Каргіїв відзначив, що в Абхазії цей відсоток нижчий.

За його словами, нині проводиться обмін російських закордонних паспортів біля лави категорій жителів Південної Осетії, при цьому перевага віддається пенсіонерам, у яких 5-річний термін паспорту витік, - щоб не зірвати виплату пенсій.

"З визнанням незалежності Південної Осетії регламент, що діяв в умовах невизнаної республіки, перестав діяти. Тепер по відношенню до громадян Південної Осетії діє звичайна процедура отримання громадянства, яка здійснюється на підставі закону Російської Федерації", - підкреслив дипломат.

Він також повідомив, що громадяни третіх країн зможуть перетинати кордон Осетії за загальними правилами. "Днями письмово нас сповістили з Москви, що урядом Російської Федерації підписано розпорядження про те, що на російсько-югоосетинському кордоні буде такий самий режим роботи, що і в країнах СНД. Єдине, що вони (громадяни третіх країн - Ред.) повинні, - заздалегідь отримати дворазову візу, оскільки з третіх країн вони в'їжджатимуть і повертатимуться через Росію. Ця процедура займе декілька днів оформлення", - додав Каргіїв.

Нагадаємо, грузинські війська в ніч на 8 серпня 2008 року розбомбили місто Цхінвалі у Південній Осетії. Росія відповіла Грузії бойовими діями, мотивувавши це необхідністю захищати своїх громадян, яких багато в Південній Осетії.

Незабаром Абхазія та Південна Осетія проголосили незалежність від Грузії. Серед світових держав їх визнала тільки Росія та Нікарагуа, а також кілька територіальних утворень (Сербська Краіна та Гагаузія), і палестинський рух ХАМАС та ліванська партія "Хізбалла".

Тбілісі оголосив Абхазію і Південну Осетію окупованими територіями, а потім розірвав дипломатичні стосунки з Росією. Москва розмістила у невизнаних республіках військові бази.

За словами Саакашвілі, наразі його країна є окупованою, що підтверджує "російська мілітаризація Абхазії і Південної Осетії".

Читайте також:

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

Російські війська вийшли на кордон Південної Осетії та Грузії

В Південній Осетії розгромлений офіс Червоного Хреста

Грузія побоюється агресії: РФ підтягує військові кораблі з Криму

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: