Більше 1,5 млн паломників вже приїхали в Мекку (відео)

Очікується, що до кінця хаджу 10 грудня загальна кількість паломників зросте до 3 мільйонів людей. Деталі - на відео (без коментарів. АР).

Хадж - паломництво в ісламі, пов'язане з відвідуванням Мекки (Мечеть Аль-Харам) та її околиць (гора Арафат, долина Міна). Вважається, що хадж повинен здійснити кожен спроможний на це мусульманин, хоча б один раз у житті. Хадж є п'ятим "стовпом ісламу", в які також входять впевненість про те, що немає бога окрім Аллаха, і що Мухаммад - посланець Аллаха, здійсненні молитви, виплати обов'язкового річного податку на користь бідних і дотриманні поста в місяць Рамадан.

Паломництво здійснюється у місяці зу-ль-Хіджжа, який, як і Рамадан, є місяцем місячного календаря, а тому припадає на різні пори року.

Враховуючи те, що постійно зростає число мусульман, що бажають здійснити хадж, емір Мекки цього року повністю заборонив неорганізовані поїздки паломників в місто. Тепер, щоб здійснити хадж потрібно отримувати спеціальний дозвіл.

Особливу увагу влада приділила цього року і питанням безпеки, адже були випадки, коли, наприклад, в 2006 році, 364 паломники були задавлені під час проведення ритуалу "побиття каменями шайтана". Після цього саудівська влада за допомогою іноземних фахівців розробили і упровадили цілу систему заходів по запобіганню подібним випадкам. У районі Мекки також задіяно 13 тисяч співробітників безпеки, у розпорядженні яких 3 тисячі спеціальна оснащених автомобіля і вісім вертольотів.


Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: