Більше 300 тисяч китайців переселяють через поворот річок

Влада Китаю вирішила повернути течію декількох рік з півдня на північ. Через це 330 тисяч китайців вимушені залишити свої домівки.

Поворот річок в Китаї
AFP
Воду з річок загонятимуть у тунелі
У Китаї почалося переселення сотень тисяч людей. Вони залишають свої будинки через поворот річок з півдня на північ.

330 тисяч людей переселяються з районів, де найближчим часом розгорнуться роботи з повороту річок з півдня на посушливу північ Китаю. На початковому етапі програма торкнеться жителів провінцій Хенань і Хубей.

Для багатьох це можливість покращити свої житлові умови. Влада обіцяє цим людям гарне житло на нових місцях та грошові компенсації за переїзд. Вигідно це і державі - таке масштабне переселення створює нові робочі місця і підвищує попит на житло.

"Мається на увазі поступове, поетапне переселення великої кількості людей в нові місця, нові будинки. Для цього створюються економічні умови, видаються пільгові іпотечні кредити. Для них це можливість в кризу створити економічне зростання", - вважає глава Російсько-китайського центру торгово-економічного співробітництва Сергій Санакоєв.

Проект повороту річок був затверджений ще 7 років тому. Він передбачає будівництво мережі каналів, по яких мільйони кубометрів води будуть перекидатися в посушливі райони на півночі Китаю. Має бути прокладка більше тисячі кілометрів штучних каналів і будівництво сотні насосних станцій. Тільки так можна забезпечити водою мешканців посушливих районів і допомогти промисловості.

Воду було вирішено перекидати тільки для тих споживачів, яким вона абсолютно необхідна. Це, перш за все, населення, яке повинно бути забезпечено питною водою та водою для побутових потреб і промисловості. Воду забирають з Янцзи і проводять через тунель, а далі вона йде сама. Загальний обсяг перекидання - 12 кубокілометрів.

Всі роботи розраховані на 50-60 років. Програма переміщення жителів у рамках такого грандіозного проекту стане однією з найбільших в історії Китаю. Востаннє таку велику кількість людей було вимушено покинути свої місця під час будівництва гідровузла "Санься". Тоді переселили мільйон жителів Піднебесної.

Читайте також:

Китай будує в Африці "імперію XXI століття"

Китай збудував точну копію Пентагону

Китай відправить в Антарктику величезну експедицію

Китай скоротить армію на 700 тисяч військових

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: