Більше половини загиблих на шахті "Распадская" гірників задихнулися

39 з 66 загиблих на шахті "Распадская" задихнулися чадним газом. Багато гірників не скористалися саморятівниками.

Більше половини загиблих на шахті "Распадская" на Кузбасі, тіла яких підняли на поверхню, за попередніми даними, задихнулися газом, повідомив заступник начальника Головного слідчого управління СКП РФ Олександр Щукін на нараді в Новокузнецьку, яку провів Зубков.

"За попередніми даними, смерть 39 (загиблих) осіб настала від отруєння чадним газом", - сказав Щукін. За його словами, інші загинули, як передбачається, в результаті травм, опіків, удушення грязьовими масами.

"Для визначення причин смерті призначені судово-медичні експертизи", - сказав Щукін.

Раніше командир загону воєнізованої гірничорятувальної Новокузнецької частини Олександр Апальков повідомив, що деякі із загиблих на шахті не мали так званих саморятівників - спеціальних приладів, які видаються шахтарям перед входом у забій на випадок аварійної ситуації. У саморятівників запас кисню на одну годину.

За словами Апалькова, більшість тих, хто встиг скористатися саморятівником, вийшли на поверхню, а 25 загиблих були без саморятівників. Деякі загиблі мали при собі саморятівники, але не скористалися ними, а деякі не змогли цього зробити через стресову ситуацію.

Два вибухи на найбільшій в Росії вугільній шахті "Распадская" відбулися в ніч на 9 травня з інтервалом у чотири години, повторний вибух був значно сильнішим. За останніми даними МНС, на шахті загинули 66 людей, всі вони підняті на поверхню і опізнані. Доля 24 осіб досі невідома. Рятувальні роботи припинені через загрозу вибуху.

Читайте також:

Вибух на шахті в Туреччині заблокував під землею 32 гірників

Найбільшу шахту Росії пообіцяли відновити після вибуху

Російська міліція заявила, що залізницю в Мєждурєчєнську перекривали зеки

Найбільшу шахту Росії частково затоплять, так і не з'ясувавши долю 24 гірників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: