Більшість росіян не вірять у справедливість справи Ходорковського

63% респондентів, що стежать за процесом, вважають, що доля фігурантів справи ЮКОСу вирішується "в коридорах влади".

Більшість росіян, що стежать за судовим процесом у справі ЮКОСа, впевнені, що доля Ходорковського і Лебедєва вирішується "в коридорах влади", а не в суді, йдеться в дослідженні Левада-Центр.

Згідно з опитуванням, 63% респондентів, що стежать за процесом, вважають, що доля фігурантів справи ЮКОСу вирішується "в коридорах влади".

При цьому, 63% всіх опитаних до сих пір не можуть відповісти на питання про переконливість доводів прокуратури у винності Ходорковського і Лебедєва. При цьому 24% респондентів говорять, що їх швидше переконують доводи захисту, і лише 12% схильні вірити звинуваченням.

За результатами дослідження, 18% росіян вірять в те, що мотивом для другої кримінальної справи стало бажання обмежити вплив Ходорковського на громадське та політичне життя країни, 13% вважають особисту неприязнь до співвласників ЮКОСа з боку "конкретних високопоставлених державних чиновників" головною причиною для кримінального переслідування , а 14% кажуть, що підприємців переслідують через бажання "зберегти активи ЮКОСА в руках тих людей, кому вони перейшли".

При цьому, тільки 8% стверджують, що справу проти Ходорковського і Лебедєва було порушено через "прагнення до відновлення законності і справедливості".

Левада-Центр повідомляє, що в даний час за процесом з тим або іншим ступенем уваги стежить лише 15% росіян.

В опитуванні, що пройшов у вересні 2010 року, взяли участь 1600 росіян у віці від 18 років.

Читайте також:

Завершено слідство у другій справі Ходорковського

Путін про Ходорковського: у цієї людини кров на руках

Ходорковського назвали другим за впливовістю в'язнем у світі

Ходорковський дав рецепт виходу Росії з кризи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: