Більшість росіян ставляться до України погано, а чверть хочуть контролювати колишній СРСР

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Ставлення погіршилося від часів анексії Криму. 

Більшість росіян ставляться до України погано, а ще більше половини опитаних не вважають Україну закордоном. Про це свідчать результати опитування російського "Левада-центру".

Відповідаючи на запитання, "як ви в загалом ставитеся зараз до України", 39% росіян відповіли "в основному погано", ще 15% - "дуже погано". В основному добре до України ставляться 31% опитаних, дуже добре – лише 2% респондентів.

Більше половини (53% )  відзначили, що не вважають Україну закордоном, 42% не дотримуються цієї думки, а ще 5% не змогли дати відповідь.

Судячи з інфографіки соціологів, ставлення росіян до українців змінилося у негативний бік від 2014 – анексії Криму та початку бойових дій на Донбасі.

Ставлення росіян до України
Левада-Центр
Ставлення росіян до України

Чверть росіян вважають, що Росія повинна будь-якими засобами, навіть силовими у разі потреби,  "утримувати під своїм контролем" колишні республіки СРСР. Протилежну думку мають 65%. Не змогли дати відповідь на це запитання ще 10% опитуваних.

Негативно росіяни ставляться також до США  (40% - здебільшого погано, 9% - дуже погано)та ЄС - (38% - здебільшого погано, 9% - дуже погано).

Опитування було проведене 20-23 грудня 2016 року за репрезентативною вибіркою серед 1600 осіб віком від 18 років у 137 населених пунктах 48 регіонів країни.

Нагадаємо, за даними соціологічного опитування, більше, аніж половина росіян, а саме - 56%, шкодують, що Радянський Союз розвалився. Окрім того, кожен другий житель РФ вважає (51%), що розпаду СРСР можна було уникнути. Проте майже кожен третій респондент (29%) переконаний, що крах Союзу був неминучим. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції