Більшість жертв "Булгарії" загинули через рятувальні жилети

Пасажирів в паніці і при відсутності зв'язку на знеструмленому теплоході ніхто не попередив, що жилети треба надягати не в каюті, а хапати їх і бігти нагору.

Більшість пасажирів "Булгарії" потонули через рятувальні жилети, які тягнули їх вгору, не даючи можливості підпірнути і виплисти в двері або вікно, коли судно різко наклонилося.

У цьому переконані водолази МНС Росії, що піднімали тіла із затонулого в Куйбишевському водосховищі Волги теплохода.

"Корабель ліг на бік, двері виявилися на стелі. Вода хлинула під потужним тиском. Плюс паніка. Як було вибратися? Рятівний засіб міг зіграти тут зворотну роль", - розповів "Московському комсомольцю" рятувальник Андрій Терехов.

Жилети, надіті на потонулих, таким же чином заважали і водолазам - коли вони витягали тіла з відсіків судна. Фахівці та ЗМІ раніше вже писали про те, що пасажирів в паніці і при відсутності зв'язку на знеструмленому теплоході ніхто не попередив, що жилети треба надягати не в каюті, а хапати їх і бігти нагору, звідки можна швидко зістрибнути в воду.

У результаті багатьох жертв аварії знаходили саме так - в рятувальних жилетах під стелею у внутрішніх приміщеннях теплохода. Тіла виявляли скрізь: у коридорах, каютах, ресторанах. Дуже багатьох знайшли в трюмі, де їх в принципі бути не повинно, каже заступник начальника пошуково-рятувальної служби Андрій Анікєєв.

"Дітей готові були побачити в музичному салоні. Але вони в паніці встигли розбігтися по відсіках ... Загадка, як багато хто з них потрапили в той же трюм", - продовжує він.

Процес підйому відбувався за такою схемою. Підводник, що знайшов потонулого, витягав його з приміщення і передавав водолазу, який стояв біля ходового кінця (спеціальні канати, які натягують від місця спуску водолаза до об'єкта). А потім набряклі у воді тіла самі спливали наверх. На поверхні їх приймали їх і транспортували до санітарного катера.

З приводу незаконного перепланування "Булгарії", яку, як повідомляли ЗМІ, виявили фахівці МНС, співрозмовники "Московського комсомольця" кажуть, що не помітили серйозних розбіжностей в конструкції з виданою схемою.

"Верхні дві палуби були в тому ж стані, що і на плані. Була трохи змінена трюмна частина. У каютах там додатково поставили дві душові кабінки. У технічному відсіку частина ілюмінаторів була заварена. У них, мабуть, не було необхідності, тому що вони все одно були заставлені, до них не було доступу", - говорять вони.

Нагадаємо, зараз піднятий з дна теплохід стоїть в сухому доці ремонтної бази річкового флоту імені Куйбишева, з його приміщень відкачана вода, судно очищено від піску та мулу. "Булгарію" обстежують слідчі та експерти, в тому числі звіряють внутрішні приміщення судна з планом у технічній документації.

За попередніми висновками слідчих, судно пішло на дно через сильний нахил і відкриті ілюмінатори - таких було як мінімум 11, повідомив "Известиям" експерт-криміналіст. "Коли різка хвиля вдарила в нахилене судно, через них в приміщення хлинула вода", - пояснив він.

"Чому були порушені посадові інструкції і ілюмінатори, які повинні бути закриті в негоду, залишилися відкритими, розберуться слідчі, які працюють з екіпажем. Логічне пояснення - на судні не було кондиціонерів, а в каютах в той день було дуже жарко", - продовжив експерт.

"Зовні ніяких пробоїн та пошкоджень у теплохода не виявлено, за винятком тих, що були завдані при транспортуванні тросами. Більша частина рятувальних кіл залишилася на місцях", - розповів виданню один з інженерів, що працюють в доці. "На "Булгарії" було проведене перепланування, але зайві перегородки і каюти тягнути її на дно не могли", - зауважив він.

Після закінчення роботи слідчих, судно буде утилізовано.

Читайте також:

Знайдено тіла усіх загиблих в результаті катастрофи "Булгарії"

Стало відомо, як капітан "Булгарії" намагався врятувати теплохід

Водолази про "Булгарію": фільм жахів не порівняється з тим, що ми бачили

ВідеоПошукова операція на місці затонулого судна "Булгарія"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: