Біля Абу-Дабі знайшли найдавнішу в світі перлину - їй майже вісім тисяч років

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Зараз там майже не зустріти пірнальників за перлами, але раніше Абу-Дабі був головним центром торгівлі ними.

Перлину віком у 8 тисяч років виявили на місці археологічних розкопок на острові Марава, недалеко від узбережжя Абу-Дабі. Найдавнішу в світі перлину виставлять у Луврі в Абу-Дабі цього місяця - від моменту її відкриття вона буде вперше представлена ​​публіці.

Про це повідомили в Департаменті культури і туризму емірату, передає CNN.

Археологи виявили її в кімнаті розкопаної споруди. Радіовуглецеве датування виявило, що перлина утворилася між 5800 і 5600 роками до н.е., що робить її найдавнішою з коли-небудь виявлених.

Вона знайдена 2017 року, має діаметр менше третини сантиметри, а на фотографіях виглядає блідо-рожевою.

Найдавніша в світі перлина_2
Abu Dhabi Department of Culture and Tourism

Вона буде представлена на виставці в Луврі Абу-Дабі під назвою "10 000 років розкоші", яка відкриється 30 жовтня.

"Присутність перлів на археологічних розкопках є свідченням того, що торгівля перлами існувала, принаймні, ще з часів неоліту", - сказав директор відділу археологічних досліджень Абдулла Хальфан Аль-Каабі.

Інші історичні джерела і тексти припускають, що Абу-Дабі був широко відомим своїми перлинами і був головним центром торгівлі ними до 16 століття.

Археологи на місці також виявили артефакти, зроблені з кісток морських істот – риб та черепах. Океан, ймовірно, був невід'ємною частиною життя в древніх поселень регіону, за словами Аль-Каабі, який припускає, що перли використовували для обміну з іншими цивілізаціями.

Як зазначає видання, перли колись були основою економіки регіону. Втім до початку 1900-х років індустрія з їхнього вирощування занепала, адже японські фермери розробили нові методи вирощування ідеально круглих перлин. Сьогодні в Абу-Дабі майже не зустріти пірнальників за перлами. Але це не заважає облаштовувати в Абу-Дабі тематичні парки, а туристам пропонувати позайматися цим заради розваги.

Нагадаємо, житель штату Мічиган протягом 30 років підпирав двері власного будинку 10-кілограмовим каменем, вартістю близько 100 тисяч доларів. Після проведення низки експертиз, виявилося, що це насправді метеорит.

Відео Науковці з херсонського університету вперше в Україні виростили перлини

Першу партію справжніх перлин, вирощених у штучних умовах, показали херсонські науковці. 200 маленьких перлинок виросли в лабораторії, всередині місцевих молюсків, яких виловили у Дніпрі. Як вирощують перлини  – у сюжеті.  

Науковці з херсонського університету вперше в Україні виростили перлини

Залиште свій коментар

Вибір редакції