Біля берегів Антарктиди застряг криголам з туристами

Криголам "Капітан Хлєбніков" через погану погоду застряг серед антарктичних криг. На борту - більше сотні туристів і знімальна група ВВС.

Серед криги в морі Уеделла біля берегів Антарктиди застряг російський криголам "Капітан Хлєбніков". На його борту перебувають 105 туристів, 80 з яких – громадяни Британії. Серед них, зокрема, знімальна група британського телеканалу ВВС.

Життю пасажирів нічого не загрожує. За даними Далекосхідного морського пароплавства, якому належить криголам, ситуація вирішиться протягом одного чи двох днів.

"Екіпаж криголама очікує зміни погоди, після чого судно рушить далі. Це питання одного-двох днів. Допомога пасажирам не потрібна", - повідомили у пароплавстві.

Наразі туристів, які відправилися в круїз, щоб подивитися на імператорських пінгвінів, розважають додатковими лекціями вчені. Також на борту судна подорожує знімальна група британського телеканалу ВВС, що збирає матеріал для багатосерійного документального фільму The Frozen Planet ("Замерзла планета").

Криголам "Капітан Хлєбніков" був збудований в 1981 році в Гельсінкі. Його довжина становить 129 м, ширина - 27 м, дедвейт - 4418 т. Судно може вміщати 120 пасажирів. Екіпаж - 70 людей.

Криголам почав здійснювати туристичні круїзи до Арктики і Антарктики в 1992 році, для чого був спеціально переобладнаний. Круїз в Антарктиці розрахований на два тижні, його початковим та кінцевим пунктом є аргентинське місто Ушуайа.

Нагадаємо, на початку року біля берегів Антарктиди застряг круїзний лайнер Ocean Nova, зареєстрований на Багамських островах. На його борту перебували 106 членів екіпажа і пасажирів, зокрема із США, Філіппін, Великобританії, України та Росії.

Читайте також:

Гігантський айсберг доплив до Австралії

Антарктида почала танути: розколовся на айсберги величезний льодовик

В Індійському океані затонув корабель: 40 пасажирів зникли безвісти

Курили йдуть від Японії в бік Росії зі швидкістю 18 мм на рік

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: