Біля берегів Китаю виявили гігантську нафтову пляму

Розмір плями, сама наявність якої до останнього часу замовчувалося, сягає 4250 квадратних кілометрів, що приблизно дорівнює території шести Сінгапурів.

У п’ятницю, 15 липня, офіційні китайські ЗМІ визнали наявність гігантської нафтової плями в океані неподалік від північно-східного узбережжя країни.

Розмір плями, сама наявність якої до останнього часу замовчувалося, сягає 4250 квадратних кілометрів, що приблизно дорівнює території шести Сінгапурів.

Крім цих площ, щільно закритих нафтовою плівкою, ще 3400 квадратних кілометрів забруднені частково.

Державне океанологічне управління Китаю вже оголосило, що має намір домагатися компенсації завданої природі шкоди, проте точну суму чиновники назвуть лише після остаточної ліквідації витоку.

Звідки саме тече нафта, поки теж достовірно невідомо. У цьому районі працює декілька нафтовидобувних платформ, якими керує американська нафтова компанія ConocoPhillips і китайська держкомпанія CNOOC.

Представники китайської компанії вже заявили, що "витік знаходиться під контролем". Згідно з даними ConocoPhillips, "витік зупинено".

Водночас в океанологічному управлінні підозрюють нафтовиків в зайвому оптимізмі, оскільки пляма продовжує розростатися.

У зв'язку з цим компаніям уже наказали припинити видобуток нафти на одній з дільниць. За розпорядженням влади тимчасово припинена робота двох нафтових платформ.

Читайте також:

У США з дірявої труби нафта вилилася в річку

На центральному пляжі Іллічівська з’явилася величезна нафтова пляма

В Австрії оподаткують викиди вуглекислого газу

Дніпру загрожує забруднення десятками тонн токсинів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: