Біля берегів Шрі-Ланки палає нафтовий танкер: влада попереджає про "катастрофу" через можливий витік вантажу

Дата публікації
Перегляди
2776
Біля берегів Шрі-Ланки палає нафтовий танкер: влада попереджає про "катастрофу" через можливий витік вантажу

Associated Press

Можливий витік нафти зокрема загрожує кораловій системі у водах біля Мальдівів.

Неподалік від берегів Шрі-Ланки спалахнула пожежа на танкері MT New Diamond, який перевозив близько 270 тисяч тонн сирої нафти. Четвертий день ВМФ острівної країни та берегова охорона Індії намагаються загасити полум'я, адже існує високий ризик витоку нафти у води Індійського океану. 

Про це пише BBC.

Судно, зареєстроване в Панамі, транспортувало сиру нафту з порту Міна-Аль-Ахмаді в Кувейті до індійського порту Парадіп. У четвер, 3 вересня, воно почало палати. Пожежа моторного відсіку швидко поширилася на палубу, але до зони зберігання нафти поки не дібралася. 

Влада Шрі-Ланки попередила про можливу значну екологічну шкоду країні, якщо нафта все ж витече або вибухне сам танкер. Наразі судно розташоване за 74 кілометрів від узбережжя. 

Внаслідок пожежі загинув один із 23 членів екіпажу, ще один отримав поранення. Обидва - філіппінці. Пораненого третього інженера госпіталізували. Інші залишили танкер неушкодженими. 

Керівник Управління охорони морського середовища Шрі-Ланки Даршані Лахандапур заявив, що країна не має ресурсів та спроможності боротися з такою масштабною катастрофою і звернувся за допомогою до країн регіону. Поки кораблі та вертольоти продовжують гасити полум’я, ВМФ країни заявив, що існує ризик випадкових пожеж через сильні морські вітри, але нині вони контролюються.

Існують ризики, зокрема, й для Мальдівів, розташованих за 1000 км на південний захід від Шрі-Ланки. Можливий витік нафти загрожує кораловій системі у водах.
"Мальдіви повинні уважно спостерігати за ймовірним розливим нафти і вжити всіх запобіжних заходів, щоб не дати їй дістатися до їхніх берегів", - написав у Twitter Ахмед Насім, міністр Мальдів в Офісі президента.

Біля узбережжя Шрі-Ланки горить танкер з майже 3-ма сотнями тисяч тон нафти

Біля узбережжя Шрі-Ланки горить танкер з майже 3-ма сотнями тисяч тон нафти