Біля "Фукусіми-1" почали скидати мішки з речовинами, що вбирають радіацію

Мішки з цеолітами, які здатні вбирати радіоактивні речовини, почали скидати в море у районі АЕС "Фукусіма-1".

Компанія-оператор аварійної японської АЕС "Фукусіма-1" TEPCO в п'ятницю, 15 квітня, почала скидати в море в районі станції мішки з цеолітами, здатними вбирати радіоактивні речовини.

Мішки також скидаються в дренажну систему другого і третього енергоблоків. Мета заходу - зниження вмісту радіації в морській воді.

Цеоліти - це неорганічні речовини на основі кремнію і алюмінію (алюмосилікатів), що володіють каркасною кристалічною решіткою з відносно великими пустотами в цих каркасах, де можуть протікати специфічні хімічні реакції.

Як повідомлялося, 12 квітня влада Японії оголосила про підвищення рівня небезпеки на "Фукусімі-1" до максимального, рівного чорнобильському. При цьому в ТЕРСО заявили, що наслідки аварії на станції можуть, у підсумку, перевищити масштаби трагедії на Чорнобильській АЕС 1986 року.

Нагадаємо, після потужного землетрусу, що стався 11 березня в Японії, через відмову системи охолоджування на АЕС "Фукусіма-1" сталися вибухи на першому, другому і третьому енергоблоках, пізніше зафіксовано вибух і кілька загорянь на четвертому енергоблоці.

Через декілька витоків радіації влада евакуювала людей з 20-кілометрової зони навколо АЕС, а також ввела заборону на польоти над станцією в радіусі 30 кілометрів. Пізніше стала з'являтися інформація про виявлення в низці районів Японії радіоактивних елементів, зокрема, ізотопів йоду і цезію, в повітрі, морський та питній воді, а також в продуктах харчування.

Читайте також:

У зоні відчуження навколо "Фукусіми-1" почали шукати зниклих безвісти

Опозиція Японії закликала прем'єра піти у відставку через ядерну кризу

Нове відео японської трагедії: хвиля цунамі змиває людей, які намагаються втекти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: