Бакієв пригрозив у разі арешту втопити Киргизію в крові

Скинутий президент Киргизії попередив, що спроба його захоплення призведе до масового кровопролиття.

Тимчасовий уряд Киргизії готує спецоперацію із захоплення скинутого президента Курманбека Бакієва, який переховується на півдні країни.

"Ми готуємо спецоперацію (проти Бакієва). Але він ховається за живим щитом. Ми сподіваємося, що зможемо обійтися без людських жертв", - заявив перший заступник глави нового уряду Алмазбек Атамбаєв.

Натомість сам Бакієв вранці в понеділок вперше після перевороту в Киргизії відкрито з'явився на публіці. Він виступив перед своїми прихильниками в родовому селищі і закликав їх розпочати акції підтримки на півдні країни.

Бакієв попередив, що будь-яка спроба захопити або вбити його призведе до масового кровопролиття. "Нехай спробують мене захопити, нехай спробують мене вбити. Це призведе до такої бійні, з якою вже ніхто не зможе впоратися", - заявив президент.

Він додав, що сумує разом з народом про загиблих і готовий до переговорів з тимчасовим урядом. Не виключено, що для цього Бакієву доведеться приїхати до столиці Киргизії - Бішкек.

Заворушення в Киргизії розпочалися в місті Таласі на півночі республіки 6 квітня і вже наступного дня перекинулися на Бішкек. Прихильники опозиції оточили урядові будівлі і громили все навколо. У відповідь правоохоронні органи застосували зброю і сльозогінний газ.

В результаті уряд Киргизії пішов у відставку, а президент Курманбек Бакієв залишив столицю і відлетів до своєї резиденції в Оші. Армія та правоохоронні органи перейшли на бік опозиції. Було сформовано тимчасовий уряд на чолі з Розою Отунбаєвою. Вона закликала Бакієва добровільно піти у відставку і повідомила, що тимчасовий кабінет міністрів пропрацює півроку, після чого будуть проведені "вільні й чесні вибори".

За останніми даними, жертвами безладів в Киргизії стало близько 80 людей, більше 1500 постраждали.

Читайте також:

У Киргизії вирішили змінити конституцію, щоб позбавити Бакієва недоторканості

Два сина і брат президента Киргизії оголошені у розшук

Киргизія покликала російські війська наводити порядок у країні

Бакієв вийшов у радіоефір: "За переворотом у Киргизії стояли зовнішні сили"

ВідеоБакієва попередив, що його захоплення призведе до кровопролиття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: