"Битва гігантів" у Польщі

У Варшаві відбулися передвиборчі теледебати між прем'єр-міністром Ярославом Качинським і екс-президентом Александром Кваснєвським.

У Варшаві відбулися передвиборчі теледебати між прем'єр-міністром Польщі, лідером правлячої консервативної партії "Право і справедливість" (PiS) Ярославом Качинським (Jaroslaw Kaczynski) і екс-президентом Польщі, лідером опозиційного лівого блоку "Лівиця й демократи" (LiD) Александром Кваснєвським (Aleksander Kwasniewski), передає агенція "РИА Новости".

Журналісти заздалегідь охрестили теледуель "битвою гигантів".

21 жовтня цього року в Польщі пройдуть дострокові парламентські вибори. 

"Польщі необхідні зміни" - тільки в цьому були згодні як Ярослав Качинський, так і його політичний супротивник Александр Кваснєвський.

"Власне, навіщо ці (дострокові) вибори?", поставив питання телеведучий.

"Зараз (у Польщі братів Качинських) ображають заслужених людей, йдуть на коаліцію з партією "Самооборона". У Польщі повинен завершитися етап правління "Права і справедливості", країні потрібен крок уперед", - аргументував свою позицію Кваснєвський.

"Так, Польщі потрібні зміни. Ми є партією звичних поляків і проводимо політику в їхніх інтересах", - парирував Качинський. За його словами, "потрібно покінчити з Третьою Річчю Посполитою", символом якої є екс-президент Олександр Кваснєвський.

"Польща була країною, як Південна Італія (за часів Кваснєвського), а Четверта Річ Посполита (братів Качинських) - це нормальна держава з європейською демократією і боротьбою з корупцією", - сказав Качинський.

На думку Кваснєвського, "Третя Річ Посполита була вільною й суверенною державою". Оцінку чинного прем'єр-міністра Кваснєвський назвав "цілковито фальшивою".

"Після дострокових парламентських виборів в Польщі повинен "завершитися цей етап (правління братів Качинських), цей епізод, який, на мою думку, дуже зашкодив країні", - сказав Кваснєвський. За його словами, в Польщі внаслідок виборів мають відбутися політичні зміни.

"Ми пропонуємо країні свій проект змін - проект лівого блоку "Лівиця й демократи", пояснив екс-президент Польщі.

Своєю чергою, чинний прем'єр-міністр наголошував, що "Польщі необхідне продовження змін, розпочатих партією "Право і справедливість".

Теледуель Качинський-Кваснєвський транслювали в прямому ефірі Польське громадське телебачення на каналі TVP2, провідний приватний інформаційний телеканал TVN24 і телеканал TV Biznes. Крім того, трансляцію вела також Перша програма Польського радіо.

Напередодні теледебатів колишній президент Польщі, лауреат Нобелівської премії миру Лех Валенса (Lech Walęsa) заявив, що на майбутніх парламентських виборах голосуватиме за головну опозиційну партію "Громадянська платформа".

Колишній польський лідер пояснив, що сумнівається в можливості створення після виборів великої коаліції "Право і справедливість" - "Громадянська платформа". "Не вірю, що з Качинськими вийде якась співпраця", - сказав Валенса. Він наголосив, що його принципова позиція - голосувати проти правлячої партії братів Качинських "Право і справедливість".

Екс-президент Польщі вважає, що дострокові парламентські вибори, які відбудуться 21 жовтня цього року, не вирішать політичної кризи в країні, а тому на Польщу чекають ще одні додаткові вибори до парламенту.

Згідно з дослідженням, проведеним центром SMG/KRC і оприлюдненим минулої суботи, до парламенту Польщі ввійдуть тільки три політичні партії: "Право і справедливість", "Лівиця й демократи" і "Громадянська платформа". Решта партій не зможе подолати п'ятивідсотковий бар'єр.

Згідно з опитуваннями, опозиційна "Громадянська платформа" виграє вибори з підтримкою в 34,7%, на другому місці "Право і справедливість" - 33,8%. Третє місце у блоку "Лівиця й демократи" - 11,8%.

За даними соціологів, у дострокових парламентських виборах в Польщі готові взяти участь 66,1% виборців, що мають право голосу. У репрезентативному дослідженні брали участь 1500 осіб.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: