Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Бійці російських ПВК поскаржилися у Міжнародний кримінальний суд на своїх роботодавців

Найманці вважають, що їх навмисно позбавляють правового статусу.

Бійці російських приватних військових компаній і ветерани російської армії і бойових дій поскаржилися в Міжнародний кримінальний суд на організаторів цих компаній і тих, хто їм допомагає.

Про це повідомляє Радіо Свобода.

Голова комітету Загальноросійського офіцерського зібрання Євген Шабаєв розповів журналістам, що звернення до прокурора Міжнародного кримінального суду підтримали 357 делегатів з 52 регіонів Росії.

Текст звернення обговорювався на загальноросійському офіцерському зібранні, яке відбулося 18 листопада і називалося "ПВК. Загибель армії – #НасТутНемає".

ВідеоСБУ ідентифікувала 150 бойовиків ПВК "Вагнер", яка воює на Донбасі на боці РФ

У документі стверджується, що втрати ПВК обчислюються сотнями. Найманці беруть участь у військових кампаніях на Донбасі, у Сирії, Лівії, Центральноафриканській Республіці, Габоні, Північному і Південному Судані, Ємені та інших країнах. При цьому російська влада заперечує існування ПВК, а бійці цих компаній не мають якого-небудь правового статусу. Через це найманці не отримують економічної та реабілітаційної підтримки від держави, більше того, підпадають під кримінальні статті про найманство.

Як випливає зі звернення до суду, найманці російських ПВК вважають, що їх навмисно позбавляють правового статусу.

Фотогалерея Екс-військовий РФ розповів, як на ракетному крейсері переправляв до Сирії бойовиків "ПВК Вагнер" (12 фото)

Автори звернення зазначають, що ПВК і пов'язані з ними компанії укладають угоди на міжнародному рівні і отримують концесії внаслідок офіційних міжурядових переговорів. При цьому з самими найманцями укладають "юридично нікчемні та такі, що не регламентують роботу в умовах бойових дій, угоди".

Бійці російських ПВК вважають, що роботодавці вводять їх в оману і вивозять з країни з метою незаконного використання у військових цілях. Вони просять Міжнародний кримінальний суд порушити справу про "насильницьке зникнення людей", а також застосовувати індивідуальну кримінальну відповідальність до організаторів ПВК і всіх, хто надає їм підтримку.

Нагадаємо, в липні російські представники ПВК "Патріот", "Вагнера" та інших звернулися до влади РФ з вимогою легалізувати приватні військові компанії. У зверненні приватні найманці вимагали визнати за ними статус учасників бойових дій.

Раніше в СБУ розповіли, скільки українців входять до складу банди російських найманців "Вагнер". За словами очільника відомства Василя Грицака, всі вони є колишніми військовими. Також він запевняв, що ПВК "Вагнер" воюють на Донбасі ще від 2014 року, а також вони причетні до трагедії ІЛ-76. Загалом, за даними СБУ, нині встановлено особи 1587 членів угруповання. 

ВідеоСБУ надала докази причетності найманців "Вагнера" до окупації Криму та котла в Дебальцевому

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції