Бійця радянського ОМОНу в Литві засудили до довічного ув'язнення

Суд Вільнюса визнав колишнього ОМОНівця Костянтина Михайлова винним у жорстокій розправі над литовськими митниками у 1991 році.

Вільнюський окружний суд в середу, 11 травня, засудив до довічного ув'язнення колишнього бійця радянського ОМОНу Костянтина Михайлова (Нікуліна) за вбивство литовських митників, які охороняли держкордон Литви в 1991 році.

Такого покарання для підсудного раніше вимагала прокуратура. Крім того, згідно з вироком, колишній ОМОНівець має сплатити литовській державі компенсацію в 2,3 мільйона літів (близько 950 тисяч доларів).

Сам 43-річний Михайлов стверджує, що до вбивства митників непричетний. Виступаючи в суді, він висунув версію, що розправу на КПП Мядінінкай могли влаштувати бійці вільнюського ОМОНу (сам він був членом ризького підрозділу).

Навесні-влітку 1991 року, після того як Верховна рада Литви проголосила незалежність від СРСР, і до того, як її суверенітет був визнаний міжнародним співтовариством, сталася серія нападів на прикордонні пости республіки. У погромах, як повідомлялося, брали участь бійці ризького і вільнюського ОМОНу.

Вбивства на КПП Мядінінкай були здійснені в липні 1991 року. Злочинці, озброєні автоматами, застрелили сімох людей. Один співробітник митниці вижив, він отримав важкі поранення.

Засуджений у цій справі Михайлов має латвійське громадянство. У 2007 році колишній ОМОНівець був затриманий в Ризі і згодом переданий литовській владі.

Вирок Вільнюського окружного суду протягом 20 днів ще можна оскаржити в Апеляційному суді Литви.

У справі про вбивства на КПП підозрюваними проходять ще троє колишніх бійців ОМОНу - Андрій Лактіонов, Олександр Рижов і Чеслав Млиннік. За даними литовської прокуратури, всі вони перебувають у Росії. Литва зверталася до РФ з проханням про видачу підозрюваних, проте отримала відмову. Генеральна прокуратура Литви вже пообіцяла домагатися того, щоб вони були засуджені заочно.

Читайте також:

Помер радянський партизан Кононов, засуджений у Латвії за геноцид

У Вільнюсі в день народження Гітлера вивісили нацистські прапори

Розсекречені документи: за незалежність Литви Горбачов вимагав "відступні"

Литва визнала незасудження агресії СРСР кримінальним злочином

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: