Біженці з Абхазії - жертви етнічної чистки?

Грузія внесла в ООН проект резолюції, що закликає вступитися за біженців із Абхазії і визнати їх жертвами "етнічної чистки".

Грузія в середу внесла в ООН проект резолюції, що закликає вступитися за біженців із Абхазії і визнати їх жертвами "етнічної чистки", повідомляє кореспондент агенції "РИА Новости" зі штаб-квартири організації.

Проект резолюції представив постпред Грузії при ООН Іраклій Аласанія. У винесеному на обговорення документі йдеться, що з Абхазії були змушені виїхати півмільйона людей, і вони донині не мають гарантій безпеки у разі повернення в покинуті будинки.

Грузинський дипломат також пропонує констатувати "факт етнічної чистки та інших серйозних порушень міжнародного гуманітарного права в Абхазії". Грузія закликає "визнати неприйнятність демографічних змін внаслідок конфлікту та спроби змінити існуючий до конфлікту демографічний склад Абхазії, зокрема шляхом заселення її особами, що раніше там не мешкали".

Грузія також закликала всі держави не припускати придбання своїми громадянами будь-якого майна на території Абхазії, нагадавши, що майнові права біженців не повинні постраждати.

У проекті резолюції запропоновано розробити обов'язковий для виконання графік "швидкого повернення" біженців додому.

Напруга у відносинах між урядом Грузії й абхазькою автономією виявлялася періодично ще за радянського періоду, зокрема, через прогрузинську державну політику. Початок військової фази грузино-абхазького конфлікту 1992 року поклало введення до Абхазії грузинських військ під приводом звільнення віце-прем'єра Грузії Кавсадзе, що утримувався на території автономії, охорони комунікацій і інших важливих об'єктів.

Цю війну Грузія програла - наприкінці вересня 1993 року Сухумі перейшов під контроль абхазьких формувань, грузинські війська були змушені покинути територію Абхазії. Частина грузинського населення змушена виїхати з невизнаної республіки.

Абхазький народ не раз голосував за незалежність республіки, проте Тбілісі поки не відмовляється від ідеї повернути Абхазію під свій контроль. 

Наразі обстановка в зоні конфлікту, контрольованій російськими миротворцями, залишається достатньо напруженою.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: